InformacjeNewsyRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Jubileuszowe zwycięstwo z Wartą!

W meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał Wartę Poznań 3:0. Bramki dla Trójkolorowych zdobyli: Daisuke Yokota, Adrian Kapralik oraz Lukas Podolski.

Już w 18. minucie Górnicy zaatakowali bramkę przyjezdnych. Lukas Podolski pobiegł z piłką wzdłuż pola karnego, ale skuteczną interwencją popisał się Adrian Lis.

Kilka minut później długie podanie „Poldiego” odbiło się od pleców Bogdana Tiru, co szybko wykorzystał Yokota otwierając wynik spotkania (1:0).

Druga połowa ropoczęła się od trafienia dla Trójkolorowych. W 47. minucie, Yokota podał prostopadle między obrońców Warty, a Adrian Kapralik pewnie wykończył sytuację „sam na sam”.

W doliczonym czasie gry wynik rywalizacji ustawił Lukas Podolski, wykańczając akcję strzałem po znakomitym podaniu Filipe Nascimento.

Górnik Zabrze – Warta Poznań 3:0 (1:0)
1:0 – Daisuke Yokota (28′).
2:0 – Adrian Kapralik (47′).
3:0 – Lukas Podolski (90+1′).

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić, Szcześniak, Janicki, Rasak (86′ Nascimento), Lukoszek, Pacheco (60′ Czyż), Ennali, Kapralik (86′ Musiolik), Podolski, Yokota.

Warta Poznań: Lis – Bartkowski, Żurawski, Eppel, Tiru (70′ Savić), Luis (70′ Maenapaa), Kupczak, Matuszewski (60′ Kiełb), Borowski (60′ Vizinger), Szymonowicz, Prikryl (79′ Stavropoulos).

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin).

Żółte kartki: Yokota, Szcześniak, Kapralik – Tiru.