InformacjeKnurówNewsy

Knurów: Mobilny Święty Mikołaj

Dobrotliwy brodacz zdążył ma czas przygotować wór z prezentami i wyruszyć w szaloną podróż po globie.

Bo nastał dzień św. Mikołaja – grudniowe święto pełne radości, na które dzieci czekają długi rok.

Współczesna postać Mikołaja przyjeżdża do najmłodszych nowoczesnym samochodem, bo mobilny Mikołaj dojeżdża o wiele szybciej, a pracy tego dnia ma naprawdę mnóstwo.

Jeżdżąc po całym świecie, postanowił, że na jego trasie znajdzie się także Knurów leżący na Górnym Śląsku.

W ten sposób zrobił nie lada niespodziankę, gdy pojawił się w mieście 6 grudnia 2023 roku.

Zmotoryzowany starszy mężczyzna z białą brodą i ubrany w czerwony strój oraz czapkę z białym pomponem zawitał wraz z uroczą Elficą. Jego auto niesamowicie lśniło blaskiem światełek, jakby było posypane kryształkami Swarovskiego. Dlatego był wszędzie natychmiast rozpoznawalny.

Podróż rozpoczął z Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach, gdzie wcześniej wręczał prezenty małym i dużym dzieciakom. Przejeżdżając ulicami Szczygłowic dotarł szczęśliwie do Knurowa. W misternie przemyślanym planie zawarł dwie lokalizacje do wykonania. Pierwszy postój postanowił zrobić o godz.17:35 przy Kinie Scena Kultura ul. Niepodległości 26. Następnie realizując program przemieścił się na ul. ul. Łokietka 3 czyli na plac CH „Merkury”. Swój krótki przejazd zakończył o godz. 18:00.

Święty Mikołaj podróżując po mieście serdecznie witał przechodniów oraz charakterystycznym, promiennym śmiechem pohukiwał „Ho,ho.ho!”- informując w ten sposób, że tu już jest i czeka na młodych knurowian.

Swoim pogodnym usposobieniem wprowadzał każdego w radosny świąteczny nastrój.

Dzieci, które przez cały rok były grzeczne otrzymywały słodkości od Elficy. A gość z Finlandii niestrudzenie pozował do wspólnej fotografii i odpowiadał na pytania ciekawskich, małych mieszkańców.

Mikołajkowe wydarzenie doszło do skutku, dzięki Centrum Kultury w Knurowie.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko