Knurów: Spotkanie z Mikołajem w Art CK

0
277

W środę – 6 grudnia 2023 roku w progi Art CK Knurów zawitał wesoły, starszy Pan w czerwonym uniformie zwany św. Mikołajem.

Czas oczekiwania na zacnego gościa miło upłynął przy bogatym programie artystycznym. Scenariusz został opracowany i przygotowany przez Joannę Kusy-Szpotańską przy współpracy Natalii Tomeckiej.

Do misternie przygotowanego planu zaproszono dzieci, które prezentowały swoje uzdolnienia w następujących dziedzinach: taniec, śpiew, recytacja wiersza pt. „Lokomotywa”. Był też spektakl teatralny oraz koncert. Krótko mówiąc ujęto wszystko to co powinno zawierać ciekawe wydarzenie artystyczne.

Kulminacyjnym punkiem, na który z utęsknieniem czekały wszystkie maluchy, było pojawienie się najprawdziwszego Świętego Mikołaja. Długo oczekiwany specjalny gość miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach worek, a w nim mnóstwo podarunków. Mali knurowianie z zapartym tchem i wypiekami na twarzy czekali na upragnione prezenty. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca. Wspólne zdjęcie ze św. Mikołajem będzie im, aż do następnej wizyty, przypominało o tym szczególnym czasie.

To był wyjątkowy dzień w roku, pełen radości i niezapomnianych wrażeń!

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko