InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Śledztwo w sprawie wypadku w KWK „Mysłowice-Wesoła” powierzone Prokuraturze Okręgowej w Katowicach

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przejęła z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach sprawę dotyczącą wstrząsu jaki 14 maja 2024 roku miał miejsce w KWK „Mysłowice-Wesoła”, a następnie wszczęła w tym względzie śledztwo.

Prowadzone będzie one pod kątem sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, w wyniku czego śmierć poniosły trzy osoby, a dziesięć doznało obrażeń ciała.

Prokuratura oraz Policja wykonują czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego w sprawie, w tym m.in. niezbędnej dokumentacji. Na miejscu zdarzenia pracował prokurator, który przeprowadził oględziny zwłok trzech pokrzywdzonych. W trakcie śledztwa Prokuratura będzie współpracowała z nadzorem górniczym, który także wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Prowadzenie śledztwa prokurator powierzył Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W sprawę zaangażowani byli także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Do wstrząsu doszło w nocy z 13 na 14 maja na głębokości 665 metrów. W wyniku zdarzenia 3 górników straciło życie, natomiast 10 kolejnych trafiło do okolicznych szpitali z obrażeniami ciała.

Info: Prokuratura Okręgowa w Katowicach