Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-Leszczyny

Czerwionka-Leszczyny: Obradowała Kapituła nagrody Karolinka

Wczoraj w Urzędzie Gminy i Miasta obradowała Kapituła nagrody Karolinka. Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie za wybitne zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i rozsławiania Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Wyłoniono kolejnych laureatów nagrody, których nazwiska poznamy podczas uroczystej gali 29 grudnia bieżącego roku.

Kapituła w składzie: Przewodniczący – Burmistrz Gminy i Miasta Wiesław Janiszewski oraz Członkowie Kapituły – Przewodniczący Rady Miejskiej Bernard Strzoda, Zastępca Burmistrza Andrzej Raudner, Sekretarz Gminy i Miasta Justyna Domżoł, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej: Bogdan Knopik, Leszek Salamon i Józef Szczekała rozpatrywała łącznie 38 wniosków o przyznanie nagrody.

Wyłoniono dziesięciu laureatów.

Wyróżnienie Karolinka zostało ustanowione przez Radę Miejską w Czerwionce-Leszczynach 21 listopada 1997 roku.

„Po roku 1990, a więc od czasu powołania samorządu terytorialnego, zaczęły pojawiać się propozycje, aby w naszej miejscowości wprowadzić specjalne wyróżnienie dla osób, które pracują na rzecz rozwoju Czerwionki-Leszczyn. Każdego roku mamy więc ogromny zaszczyt docenić tych, którzy rozsławiają naszą gminę i działają na jej rzecz” – podkreślił przewodniczący Kapituły burmistrz Wiesław Janiszewski.

Statuetka Karolinka przedstawia stylizowaną postać młodej dziewczyny w stroju śląskim, która ustawiona jest na bryle podstawy w kolorze czarnym, symbolizującym węgiel. Na podstawie umieszczony został herb Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Statuetka wykonana jest z ceramiki, według projektu artysty plastyka Bogdana Szymury.

Info: MiG Czerwionka-Leszczyny