InformacjeKultura i rozrywkaRegionZabrze

Zabrze: Za nami Hubertus 2023

7 października, na terenie Kąpieliska Leśnego w Maciejowie, odbyła się kolejna edycja jeździeckiego święta Hubertus. Klimatyczne zaprzęgi konne, tradycyjna gonitwa za lisem, a także liczne konkursy z nagrodami to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników tegorocznej edycji tego wydarzenia. Impreza przygotowywana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSIR Zabrze została objęta patronatem honorowym prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik.

Słoneczna jesienna pogoda przyciągnęła do Zabrza miłośników koni z całego Śląska. Jak co roku wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchar prezydenta Zabrza. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta miasta Zabrze Katarzyna Dzióba, zabrzańscy radni, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu Zdzisław Trzepizur oraz Agnieszka Michalska i Robert Teodorczak z Klubu Jeździeckiego Maciejówka MOSiR Zabrze.

Jeźdźcy reprezentowali stajnie m.in. z Zabrza, Chudowa i Chorzowa oraz prywatne z całego regionu. Pierwszą kategorią, w jakiej zmierzyli się jeźdźcy, była gonitwa za lisią kitą. Z wyjątkowym pokazem turnieju rycerskiego wystąpili rycerze Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej, a z pokazem znakomitego łucznictwa konnego – AMM Archery.

Info: UM Zabrze