GliwiceInformacje

Gliwice: Pomyśl o sobie i się zbadaj

Maj to szczególny miesiąc, wiele pań celebruje swoje święto, a mowa o Dniu Matki. To dobra okazja, by zadbać o siebie, tym samym prezentując sobie badania mammograficzne. Okazja nadarzy się pod koniec tego tygodnia, bowiem mammobus zaparkuje na placu Krakowskim w piątek 17 maja.

Z badań mogą skorzystać panie w wieku od 45 do 74 roku życia, które po wcześniejszej rejestracji (pod numerem telefonu: 61 222 37 00 lub 583 257 602) mogą zgłaszać się na badania mammograficzne w godzinach od 9:00 do 15:00.

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić tę chwilę i zadbać o swoje zdrowie.

Z badania mogą skorzystać ubezpieczone panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Info: MZUK Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *