InformacjeRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Szczypiornistki SPR Pogoń 1945 Zabrze wicemistrzyniami Polski

Pełne emocji były finałowe starcia Mistrzostw Polski Juniorek, które w miniony weekend rozegrane zostały w Radomiu. Drużyna SPR Pogoń 1945 Zabrze wywalczyła wicemistrzostwo.

W meczu półfinałowym zabrzanki podejmowały MKS PR Gniezno. Pierwsza połowa meczu była wyrównana, jednak pod koniec na prowadzenie wyszły zawodniczki z Gniezna. Naszym szczypiornistkom udało się jednak dogonić rywalki i na koniec pierwszej połowy schodziły mając jedynie punkt straty do rywalek (30′, 13:14). Druga część spotkanie również była wyrównana, jednak już z delikatną przewagą szczypiornistek z Zabrza. Ostatni kwadrans przechylił jednak szalę zwycięstwa na korzyść „Pogoni”, która zanotowała na swoim koncie o trzy trafienia więcej zwyciężając 29:24 i tym samym kwalifikując się do finału Mistrzostw Polski.

W meczu finałowym zawodniczki SPR Pogoń 1945 Zabrze zmierzyły się z MKS Victorią Świebodzice. Początek spotkania był popisem formacji obronnych obu drużyn. Jednak po dwudziestu minutach szczypiornistki Victorii zaczęły zdobywać coraz większą przewagę. Ostatecznie zabrzanki uległy rywalkom 16:26 (9:12).

Ponadto dwie reprezentantki SPR Pogoń 1945 Zabrze wybrane zostały do drużyny “All Stars” Mistrzostw Polski Juniorek: Szczygieł Karolina – lewoskrzydłowa i Skotnicka Alicja – prawoskrzydłowa.

Info: UM Zabrze