InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: Pod wpływem alkoholu, z sądowym zakazem i poszukiwany

Będący pod wpływem alkoholu, mający zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali w środę 46-letniego mieszkańca Zabrza kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania doszło na ulicy Paderewskiego podczas zwykłe kontroli drogowej. Kiedy policjanci sprawdzali go w policyjnych systemach okazało sie, że jest poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów. Naruszenie sądowego zakazu jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Ustawa Kodeks karny także wskazuje, że w razie skazania sprawcy za przestępstwo określone m.in. w art. 178a § 1, (nietrzeźwy kierowca) art. 244 (naruszenie sądowego zakazu) sąd orzeka świadczenie pieniężne wymienione na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

Info: Policja Zabrze