InformacjeRegionRybnik

Katowice/Rybnik: Nowa szansa dla terenów inwestycyjnych

W środę, 14 lutego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania umowy o współpracy pomiędzy Miastem Rybnik, które reprezentował Prezydent Piotr Kuczera, a Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. (KSSE), reprezentowaną przez Prezesa Zarządu dr Janusza Michałka. W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył również Wojewoda Śląski Marek Wójcik. Celem tego przedsięwzięcia jest wzajemna współpraca i promocja na rzecz pozyskania inwestora i zagospodarowania nieruchomości o powierzchni 40 ha, położonych przy Drodze Regionalnej Racibórz-Pszczyna (DW 935) w Rybniku.

Większość terenu należy do Skarbu Państwa. Do sprzedaży terenu w tym przypadku konieczna jest współpraca miasta na prawach powiatu, jakim jest Rybnik, z Wojewodą.

„Wpływ na rozwój regionu ma przede wszystkim dobra współpraca wielu podmiotów – w tym przypadku miasta Rybnik, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także Wojewody Śląskiego. Cieszy mnie, że stwarzane są kolejne możliwości przyciągania inwestorów do województwa śląskiego. Musimy działać wspólnie, by zwiększać potencjał gospodarczy regionu” – podkreślił Wojewoda Marek Wójcik.

Podstawą współpracy jest ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Inwestorzy będą mogli ubiegać się o decyzję o wsparciu w formie zwolnienia od podatku dochodowego.

Współpraca pomiędzy miastem Rybnik, KSSE, a wojewodą śląskim pozwala w jeszcze większym zakresie trafiać do potencjalnych inwestorów. Ma to znaczenie z perspektywy rozwoju regionu oraz stwarzania nowych miejsc pracy dla mieszkańców Rybnika oraz całej aglomeracji.

Info: Śląski Urząd Wojewódzki