Szczecin/Knurów: Przedstawiciele knurowskiego hip-hopu wystąpią na PSR Underground Flex

0
240

Rap w Knurowie i okolicy ma się bardzo dobrze. Świadczy o tym fakt, że reprezentaci tego rodzaju muzyki z naszego regionu są zapraszani na różnego rodzaju koncerty i wydarzenia, na których mogą zaprezentować swoje możliwości. Dzisiaj po godzinie 21:00 w Centrum Kultury „Krzywy Gryf” w Szczecinie wystąpią Vilittle oraz DJ Rezydent GK z knurowskiej formacji Celedonia.

Vilittle a właściwie Mała Vi (Wiktoria) to raperka pochodząca z Północy Polski, aktualnie przebywająca na Śląsku, gdzie intensywnie rozwija swoją pasję do muzyki oraz sportu. Wychowana w kulturze hip-hop, kochająca oldschool lecz posiadająca otwarty umysł na inne style muzyczne. Lokalna dziewczyna, która uczestniczy w wielu eventach, imprezach oraz koncertach. Swoją charyzmą i poczuciem humoru zaraża innych, zawsze z pomocną dłonią jeśli ktoś jest w potrzebie.

DJ rezydent GK pochodzi z niedużego miasta Głogówka, ale później przeprowadził się na Śląsk. Od wielu lat prowadzący i organizator imprez pod marką „ZŁAP TO NA REC”. Ogromną wagę przywiązuje do tradycyjnego skreczu i wykorzystywania gramofonu jako instrumentu; turntablism. Od 2009 roku ze swoimi setami gościł w różnych miastach i miejscach grając z mainstreamowymi i undergroundowymi składami. Niegdyś DJ breakdance’owego squadu Harmonia w Chaosie. Aktualnie Dj dla breakdancerów Nyska Flava Kids i raperów ze śląskiej sceny. Celedonia to jego oficjalny team. Sam dedykuje swoje osiągnięcia Vilittle, bo to ona mocno wspiera go we wszystkich przedsięwzięciach.

PSR Underground Flex to cykl imprez organizowanych dla podziemnej części rapu, na której wystąpić może każdy. Skupiają się one na promowaniu undergroundowych artystów, aby ze swoją twórczością mogli dotrzeć do większego grona odbiorców.

Fot. PSR Underground Flex