GliwiceInformacje

Gliwice: Konkurs plastyczny „Bajanie pod palmą”

Stwórz książkę przyrodniczą i wygraj dla swojej klasy udział w warsztatach z artystką – Justyną Rybak. Tym razem konkurs plastyczny pod tytułem „Bajanie pod palmą” organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. To propozycja dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych, która ma na celu upamiętnienie setnej rocznicy powstania Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Zadaniem uczestników jest wykonanie autorskiej książki tunelowej o tematyce przyrodniczej. To okazja, by puścić wodze fantazji i zaprojektować własną książkę, w której znajdą się rysunki, ciekawostki, czy opowieści. Tematyka projektu powinna dotyczyć jakiegoś aspektu przyrody, np. zwierząt, roślin, ekosystemów, ochrony środowiska, czy recyklingu. Praca powinna być trójwymiarowa, natomiast technika jest dowolna. Format pracy nie powinien być mniejszy niż 21×29,7×5 cm. Uczestnicy pracują w grupach trzyosobowych, które stanowią reprezentację jednej klasy. W ramach jednej klasy w konkursie może wziąć udział nieograniczona liczba zespołów. Należy pamiętać, iż każdy zespół może wykonać maksymalnie jedną pracę konkursową.

By wziąć udział w konkursie, należy do 29 maja przynieść pracę konkursową wraz z wypełnionymi załącznikami do Biblioteki Centralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach przy ul. Kościuszki 17 w Gliwicach. Wyniki zostaną ogłoszone 31 maja. Zwycięski zespół wraz ze swoją klasą zostanie zaproszony na profesjonalne warsztaty projektowania książki oraz ilustracji, prowadzone przez artystkę – Justynę Rybak. Zajęcia odbędą się 5 czerwca w Bibliotece Centralnej.

Info: MZUK Gliwice