PilchowiceSport i rekreacja

LKS Naprzód Żernica: Odpadamy z Jatta Pucharu Polski. MKS Zaborze 2:0 Naprzód

W sobotę 7 sierpnia zawodnicy pierwszego zespołu rozpoczęli sezon 2021/2022, od spotkania I rundy Jatta Pucharu Polski, w której zmierzyli się z wicemistrzem Majer A klasy z poprzedniego sezonu, czyli MKS-em Zaborze. Okres urlopowy zebrał swoje żniwo, bo trener Dankowski nie mógł liczyć ze względu na wakacyjne wyjazdy na 5-6 zawodników.

Na boisku w pierwszej połowie toczyła się wyrównana gra, oba zespoły od czasu do czasu przedostawały się pod bramkę przeciwnika, jednak żaden z bramkarzy nie był zmuszony do jakieś poważniejszej interwencji. Aż do 31 minuty, kiedy zabrzanie wykorzystują wysokie ustawienie naszego zespołu i po szybkim ataku prawym skrzydłem, napastnik rywali otrzymuje piłkę w naszej szesnastce i w pojedynku sam na sam z Szulcem umieszcza piłkę w siatce.

Przed przerwą rywale mogli podwyższyć prowadzenie, ale tym razy w sytuacji sam na sam lepszy od zawodnika MKS-u Zaborze lepszy okazał się nasz goalkeeper.

Druga część meczu rozpoczyna się od przewagi przeciwników w posiadaniu piłki, jednak gracze z Zabrza nie są w stanie przełożyć tego na sytuacje bramkowe. Niestety, również nasi zawodnicy, nie zbyt często zatrudniają bramkarza MKS-u, a gra w kolejne fazie meczu toczy się głównie w środku boiska.

W 76 minucie akcja Zaborza prawą stroną boiska, zagranie wzdłuż bramki i napastnik rywali po raz drugi pokonuje Szulca. W końcówce spotkania bramkę kontaktową mógł zdobyć Rafał Wybierek, ale jego próba przelobowania goalkeepera przeciwników zatrzymała się na poprzeczce.

Ostatecznie odpadamy w I rundzie z Jatta Pucharu Polski, jednak biorąc pod uwagę sytuację kadrową naszej drużyny i to, z jakim rywalem mierzył się nasz zespół, można z optymizmem patrzeć na przyszłotygodniową inauguracje Majer A klasy.

MKS Zaborze – Naprzód Żernica 2:0 (1:0)