Czerwionka-LeszczynyKronika policyjna

KP Czerwionka-Leszczyny: Kobieta i mężczyzna podejrzani o rozbój

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali podejrzanych o rozbój. To 33-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna, którzy pobili pokrzywdzonego, po czym ukradli mu kasetkę z pieniędzmi. Podejrzani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Kobieta została oddana pod dozór policyjny, natomiast mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29/30 grudnia 2017 roku. Z informacji jakie przekazał śledczym pokrzywdzony wynikało, że w swoim mieszkaniu w Czerwionce-Leszczynach, spożywał alkohol w towarzystwie znajomej kobiety i mężczyzny. W pewnym momencie mężczyzna zaczął uderzać go pięściami po twarzy. Kiedy pokrzywdzony był już całkowicie bezbronny, sprawcy ukradli mu kasetkę w której znajdowało się prawie 5 tysięcy złotych i uciekli.

Policjanci z komisariatu policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali 33-letnią kobietę oraz 34-letniego mężczyznę, który był w przeszłości karny za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli prokuratorskie zarzuty za rozbój. Okazało się, że mężczyzna dopuścił się tego przestępstwa w warunkach recydywy. Rybnicki sąd na wniosek śledczych oraz prokuratora, zastosował wobec 34-latka tymczasowy areszt na 3 miesiące. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności. Kobieta została oddana pod dozór policyjny. Śledczy odzyskali większość ze skradzionych pieniędzy.

Info: KMP Rybnik