Kronika policyjnaZabrze

KMP Zabrze: Areszt za rozbój z użyciem noża

Dwóch mężczyzn, którzy ukradli telefon pokrzywdzonemu grożąc mu nożem, zostało zatrzymanych przez zabrzańskich policjantów. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się rozboju z użyciem noża. Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2017 roku. Pokrzywdzony na jednym z portali społecznościowych nawiązał kontakt z kobietą, która chciała zakupić telefon. Na sfinalizowanie transakcji umówili się na jednej z ulic w centrum miasta. Kiedy pokrzywdzony przyszedł na miejsce, kobiety nie było. Po chwili podeszło do niego dwóch mężczyzn, podających się za braci kobiety. W trakcie oglądania telefonu, mężczyźni grożąc nożem ukradli telefon i uciekli. Pokrzywdzony natychmiast powiadomił zabrzańskich policjantów o zdarzeniu. W wyniku podjętych działań, kilkanaście minut później, mundurowi zatrzymali sprawców, kiedy ci ukrywali się na strychu jednego z budynków.

Mężczyźni w wieku 18 lat, zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na wniosek śledczych, na czas trwającego postępowania, zabrzański sąd aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im do 12 lat więzienia.

Info: KMP Zabrze