InformacjeKnurówKultura i rozrywkaNewsy

Knurów: WERNISAŻ WYSTAWY PLAKATÓW ARTURA SZCZYRBOWSKIEGO – 8 kwietnia

WERNISAŻ WYSTAWY PLAKATÓW ARTURA SZCZYRBOWSKIEGO

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy plakatów autorstwa Artura Szczyrbowskiego, który odbędzie się 8 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w Dom Kultury Knurów.

Artur Szczyrbowski (ur. 21.02.1995) to absolwent Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, były student pracowni projektowania plakatu prof. Romana Kalarusa, adiunkt dr hab. Moniki Starowicz i mgr. Filipa Ciślaka, za których sprawą odkrył swoje zamiłowanie do polskiej szkoły plakatu. Laureat wielu konkursów i nagród, w tym nagrody Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej, pierwszej nagrody konkursu na plakat promujący Legnicka Akademia Filmowa, Katowickiego Biennale Plakatu i wielu innych.

„Artur Szczyrbowski artysta młodego pokolenia, twórca plakatów. Wychowanek profesora Romana Kalarusa. W obecnej dobie, czasach grafiki cyfrowej twórczość autora wystawy zasługuje na specjalną uwagę, albowiem odrzuca on środki powszechnie stosowane, teoretycznie ułatwiające proces twórczy będąc wiernym tradycyjnym metodom. Artur w swoich projektach nie używa komputera, wybiera ołówek i farby co jest aktualnie niebywałą rzadkością, oddając tym samym hołd tradycji. W prezentowanej twórczości można dostrzec inspiracje zarówno „Polską Szkołą Plakatu”, jak i mającym silną pozycję na świecie plakatem japońskim”.

– Bartłomiej Kozłowski, kurator wystawy.

GORĄCO ZAPRASZAMY!

info: CK knurów