KnurówNewsySport i rekreacja

Knurów: Program obchodów jubileuszu 100-lecia Concordii Knurów

Dla knurowskiej Concordii rok 2023 stoi pod znakiem rocznicy setnych urodzin. Z tej okazji władze klubu przygotowali szereg atrakcji i wydarzeń. Z początkiem bieżącego roku odbyło się kilka turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Ponadto, wydana została książka autorstwa Franciszka Podsiadłego oraz Ariela Wojdowskiego opisująca całą historię knurowskiego klubu. Wyprodukowano także wiele gadżetów okolicznościowych w postaci przypinek, proporczyków, szalików czy koszulek. Wisienką na urodzinowym torcie będą czerwcowe obchody jubileuszu, które odbędą się w ramach Dni Knurowa na Stadionie Miejskim przy ulicy Dworcowej.

W sobotę, 24 czerwca przed południem na głównej płycie knurowskiego obiektu rozpocznie się kolejna już edycja Śląskich Mistrzostw Skrzatów czyli turnieju piłkarskiego, który skierowany jest do najmłodszych adeptów futbolu. Następnie o godzinie 15:00 uroczystym przemarszem drużyn Concordii Knurów przy akompaniamencie orkiestry dętej Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów” rozpocznie się część skierowana do kibiców. Chwilę później na murawę stadionu wybiegną wychowankowie oraz byli zawodnicy Concordii, którzy rozegrają mecz pokazowy.

Rzecz jasna nie zabraknie takich postaci jak bracia Jerzy i Dariusz Dudkowie oraz Łukasz i Rafał Wolsztyńscy. Swój przyjazd zapowiedzieli również wyśmienici goście tacy jak: Marcin Bochynek, Krzysztof Zagórski, Władysław Kowalik, Marek Kołtko, Jerzy Janoszka czy Jacek Polak – „W tym przypadku dokonaliśmy pewnej selekcji, więc zaproszenie otrzymali piłkarze oraz trenerzy, którym udało się w swojej karierze zasmakować tej 'większej piłki’ i występować na poziomie centralnym czyli w Ekstraklasie, I lidze czy II lidze” – mówi wiceprezes klubu i zarazem szkoleniowiec knurowskiego zespołu Zbigniew Matuszek.

Crème de la crème obchodów 100-lecia knurowskiego klubu będzie pojedynek piłkarski pomiędzy drużynami seniorów Concordii i Górnika Zabrze, który zaplanowano na godzinę 17:00. W barwach czternastokrotnych Mistrzów Polski nie zabraknie Erika Janžy, Daniela Bielicy, Pawła Olkowskiego i oczywiście Lukasa Podolskiego. To będzie doskonała okazja by na własne oczy zobaczyć swoich ulubieńców w rywalizacji z zawodnikami, którzy na co dzień biegają po boiskach Ekstraklasy i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

W sąsiedztwie Stadionu Miejskiego w Knurowie pojawi się jubileuszowe miasteczko, gdzie będzie można skorzystać z darmowych dmuchańców, fotobudki czy innych atrakcji oraz poczęstować się popcornem. Nie zabraknie także oprawy muzycznej, o którą zadba DJ, oferty gastronomicznej czy zimnych napojów – „Pozostaje tylko trzymać kciuki za piękną pogodę i zachęcić wszystkich kibiców do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu, bo będzie można spędzić fajny dzień z całą rodziną” – dodaje Zbigniew Matuszek.

Wstęp na obchodu jubileuszu 100-lecia Concordii Knurów jest płatny. Opłata za bilet wstępu dla osoby dorosłej wynosi 20 złotych, dla dzieci i młodzież do lat 16 – 10 złotych, a dzieci do lat ośmiu będą mogły wejść za darmo. Wkrótce rozpocznie się przedsprzedaż wejściówek, ale klub uspokaja – w dniu wydarzenia również będą one dostępne w kasie stadionowej.

AW
Fot. Concordia Knurów