InformacjeRybnik

Rybnik: Miasto na „piątkę”!

Rybnik po raz kolejny znalazł się wśród gmin wyróżnionych przez SGH tytułem „Złota Gmina na 5!”, czyli gmin stale utrzymujących najwyższy poziom obsługi inwestorów.

16 maja odbyła się konferencja organizowana przez Szkołę Główną Handlową (SGH) w Warszawie, podczas której zaprezentowano wyniki badania jakości obsługi potencjalnych inwestorów i przedsiębiorców w samorządzie. Badanie prowadzone jest przez Instytut Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie, weryfikowane są strony internetowe gmin w kontekście informacji istotnych i dostępnych dla inwestorów, a także przesłane odpowiedzi na zapytania mailowe, skierowane do urzędów w formie tajemniczego klienta.

W tegorocznym badaniu zweryfikowano 728 jednostek samorządowych – 710 gmin oraz 18 dzielnic miasta stołecznego Warszawy. Rybnik uplasował się na 3 miejscu w Polsce! Jednocześnie nasze miasto po raz kolejny znalazło się wśród gmin wyróżnionych tytułem „Złota Gmina na 5!” (gminy, które co najmniej trzy razy z rzędu uzyskały wysoką ocenę w rankingu, co w opinii SGH potwierdza stale utrzymujący się najwyższy poziom obsługi inwestorów).

W gronie tak wyróżnionych gmin znalazły się jeszcze miasta: Człuchów (laureat tegorocznej edycji), Kraków, Rzeszów, Rydułtowy, Zgorzelec, a także dzielnice miasta stołecznego Warszawy (jako odrębne gminy): Warszawa- Żoliborz, Warszawa- Ochota, Warszawa – Bielany.

W konferencji organizowanej przez SGH (w formule online) wziął udział Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, przedstawiciele pozostałych wyróżnionych gmin, Mirosław Odziemczyk z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, a także przedstawiciele SGH w Warszawie, na czele z rektorem Uczelni dr hab. Piotrem Wachowiakiem.

Info: UM Rybnik