Knurów: „Niebiescy” wygrali z Concordią

Piłkarze Concordii Knurów przygotowują się do rundy rewanżowej Klasy Okręgowej sezonu 2023/2024. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa rozegrali w sobotę trzeci mecz kontrolny. Po porażce z Unią Racibórz i zwycięstwie z Wilka Wilcza knurowianie mierzyli się z rezerwami Ruchu Chorzów. Lepsi okazali się zawodnicy „Niebieskich”, którzy wygrali w Knurowie 3:0 (1:0).

Chorzowianie występują na tym samym poziomie rozgrywkowym, tyle że w grupie Katowice-Sosnowiec i zajmują trzecie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej. W dzisiejszym spotkaniu przez dłuższy Concordia była równorzędnym przeciwnikiem dla ekipy Ruchu. Nie dopuszczała do groźnych sytuacji pod własną bramką, a sami próbowali kontratakować. Pierwszy błąd w obronie nastąpił tuż przed przerwą i wówczas rywale objęli prowadzenie.

W drugiej części w zespole trenera Kupisa szansę gry otrzymali rezerwowi. Knurowianie próbowali odrobić straty, ale albo zabrakło zimnej krwi w polu karnym przeciwnika lub zawiodło ostatnie podanie do kolegi z drużyny. Rezerwy Ruchu były pod tym względem bardziej konkretne czego efektem były trafienia z 62 i 84 minuty gry.

Za tydzień Concordia Knurów rozegra kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem knurowskiego zespołu będzie Naprzód Syrynia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00 na kompleksie boisk wielofunkcyjnych przy Alei Lipowej.

Concordia Knurów – Ruch II Chorzów 0:3 (0:1)
Bramki: Myśliwiec 43′, Lipiński 62′, Rudzki 84′

Concordia: Włodarczyk – Balon, Szkatuła, Mikulski, Cich – Surówka, Guzera, Kocur, Supłat, Żylski – Garczorz (15’ Janoszka) [I połowa]. Włodarczyk – Balon, Bociek, Głowacz, Broja – Surówka (75’ Szkatuła), Zając, Nieradzik, Spórna, Jankowski – Kramarzyk [II połowa].

Ruch II: Nowak (60′ Kowaluk) – Galus, Szywacz (46′ D. Nowak), Przydacz (46′ Lapka), Kowalski (65′ Rudzki), Wawrzyniuk (46′ Musiolik), Podstawski, Myśliwiec, Rudzki (46′ Talaga), Lipiński – Stuglik (46′ Pach).