KnurówKultura i rozrywkaNewsy

Knurów: MARZENA BUGAŁA – AZARKO i JEJ WYSTAWA „GOALBALL” W KNUROWSKIEJ SZTUKATERII.

Część dorobku znanej dokumentalistki, cenionej fotoreporterki Dziennika Zachodniego, została zaprezentowana knurowskim entuzjastom fotografii w ramach projektu XI Knurowskich Dni Integracji w dniu 17 maja w budynku Knurowskiego Klubu Kultury Lokalnej.

„Goalball”, to gra zespołowa przeznaczona dla osób „sprawnych”, niepełnosprawnych, a dokładnie osób niewidomych i słabo słyszących.
Wystawa, której byliśmy świadkami, nie wymaga żadnego komentarza, poza tym, że jest to w pełni profesjonalny dokument ukazujący ludzkie dążenie do doskonałości, poprzez walkę ze swoją ludzką słabością.

Fotoreporterka udowadnia, że dobrze zrobiony materiał zdjęciowy nie wymaga tekstu, bowiem w pełni oddaje sens i zamierzenia autora. Podziwiając prace „mistrzyni dokumentu”, bo tak chyba można nazwać bohaterkę piątkowego spotkania, wspominamy naszego znanego śląskiego dokumentalisty śp. Piotra Szymona, który w podobny sposób, co Marzena Bugała – Azarko, z wielką starannością i dbałością o szczegóły podchodził do swojej pracy. Przypomnijmy słowa przedstawicieli władz miasta, którzy w niezwykle ciepłych słowach powitali naszego gościa, dodając przy tym, że niezwykły to honor dla miasta i mieszkańców gościć tak znakomitego fachowca z jednej strony, a także osoby obdarzonej w tak niezwykły sposób darem służenia ludziom.

W dowód uznania złożono na ręce pani Marzeny gorące podziękowania oraz pamiątkowe upominki.

Wspaniałe spotkanie w naszym mieście mogło się odbyć dzięki przychylności władz miasta i prezydenta Adama Ramsa.

Pogratulować knurowskiemu Centrum Kultury za pomysł,  a Prezydentowi Miasta za objęcie tego projektu swoim patronatem.

tekst: Tadeusz Puchałka