Knurów: Kontrole zbiorników wodnych…

0
1015
Społeczna Straż Rybacka przy Kole nr 28 Knurów w ostatnich dniach przeprowadziła kontrole zbiorników Leśny 718, Moczury 737, Zacisze 738. W związku z kontrolami ujawniono 3 przypadki dokonywania APR bez wymaganych uprawnień , na miejsce został wezwany patrol Policji.
 
Niestety, Policjanci z knurowskiego posterunku musieli interweniować również w związku z kąpielą młodzieży na zbiorniku Zacisze. Przypominamy, że kąpiel w takich miejscach jest zabroniona! Kąpiele w stawie, często osób pod wpływem alkoholu, bardzo często kończą się tragedią. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o utonięciach – dzieci, młodzieży, dorosłych. Nie chcemy by w tym kontekście było głośno również o nas i o naszym mieście. Życzymy wszystkim dobrej pogody oraz spokojnego i BEZPIECZNEGO wakacyjnego wypoczynku i przy okazji uczulamy – będziemy reagować z pełną stanowczością – wszystkie przypadki osób kąpiących się w zbiornikach do tego nie przeznaczonych będą natychmiast zgłaszane odpowiednim służbom. Nie jest to złośliwość a daleko idąca prewencja, która ma na celu zapobiec tragedii.
 
Zwracamy również uwagę na śmieci. Niestety jest ich coraz więcej. Pozostawione na drzewkach w reklamówce, w krzakach, na stanowiskach wędkarskich, przy ławkach etc. Komentarz jest zbędny. Będziemy się temu procederowi przyglądać.
 
info: Koło PZW 28 Knurów