Knurów: Podsumowanie osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych „Sowy 2022”

0
359

Knurów:

SOWY 2022

W knurowskim Domu Kultury w Szczygłowicach odbyła się dzisiaj uroczysta akademia połączona z wręczeniem dyplomów, wyróżnień, medali i statuetek – Sowy 2022

Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie podsumowało i nagrodziło uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursach, festiwalach i turniejach na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i rejonowym w roku szkolnym 2021/2022. Uczniowie knurowskich szkół udowodnili, że są wszechstronnie utalentowani.

 

/arc/

 

foto: Beata Mazurek

6

MIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W KNUROWIE
Lp. Nazwa konkursu Miejsce Imię Nazwisko Imię Nazwisko n-la
1 Wojewódzki konkurs przedmiotowy z geografii dla uczniów szkół podst. województwa śląskiego Laureat Marek Mosz Zuzanna Kowal
2 Półfinał wojewódzki w piłce koszykowej chłopców IV miejsce Bartosz Kobiołka Mariusz Grotnik
3 Młodzieżowy Festiwal Muzyczny 2022. Konkurs Wojewódzki(Czerwionka – Leszczyny)  XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej “Pieśń niesiemy w darze  III miejsce   III miejsce Aleksandra Pisulska Beata Wielgosz
MIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. KAROLA MIARKI W KNUROWIE
1 Wojewódzki konkurs przedmiotowy z geografii dla uczniów szkół podst. województwa śląskiego Laureat Antoni Lisek Iza Kirszensztejn
2 Wojewódzki konkurs przedmiotowyz matematykiXVI edycja Konkursu Informatycznego “Bóbr” Laureat  LaureatII miejsce Igor Popowski Barbara SutorWioletta Paczuła Małgorzata Sznapka
3 XVI edycja Konkursu Informatycznego “Bóbr” LaureatI miejsce Jan Michalak Małgorzata Sznapka
4 Międzynarodowy Konkurs Programistyczny Baltiew kategorii A LaureatI miejsce Anna Michalczyk Małgorzata Sznapka
MIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W KNUROWIE W ZESPOLE
MIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 7 W KNUROWIE
1. Konkurs przedmiotowy z geografii dla uczniów szkół podst. woj. śląskiego Finalista Kinga Fiuk Barbara Lisowska
2. Konkurs przedmiotowy z geografii dla uczniów szkół podst. woj. śląskiego  Finalista  Piotr Szaruga Barbara Lisowska
3. Konkurs przedmiotowy z geografii dla uczniów szkół podst. woj. śląskiego  Finalista  Kamil Siedlaczek Barbara Lisowska
4. Konkurs przedmiotowy z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych woj. śląskiego Finalista  Karolina Foit Danuta Pawłowska – Król
5. Konkurs przedmiotowy z chemii dla uczniów szkół podst. woj. śląskiego Finalista Igor Wnuk Agata Sobiech
6. Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa – o zanieczyszczeniu powietrza i zmianach klimatu  Laureat  Natalia Marcinowska Barbara Lisowska 
7. Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa – o zanieczyszczeniu powietrza i zmianach klimatu  Laureat  Piotr Szaruga Barbara Lisowska
8. Regionalny Konkurs LAPBOOK PATRIOTYCZNY  I miejsce  Karol Pokora  Danuta  Pawłowska – Król
 9.  Finał rejonowy w czwórboju lekkoatletycznym chłopców   IV miejsce w wojewódz.  Krzysztof KranzAleksander SzafarzMichał LepakBartłomiej StaszekIgor SzymajdaPiotr OleksyKamil KołodziejMaks Ponichtera  Janusz Klof Dawid Dybcio
MIEJSKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9  IM. MARII KONOPNICKIEJ W KNUROWIE
1. Konkurs przedmiotowy z biologii dla woj. śląskiego Laureat Julia Poręba Barbara Bismor
2. Konkurs przedmiotowy z historii dla woj. śląskiego Laureat Wiktor Wasik Iwona Kkrzysztofik -Nachman
3. Konkurs przedmiotowy z j. polskiego dla woj. śląskiego Finalista Paulina Skoczylas Irena Kulińska
4 Bóbr – międzynarodowy konkurs informatyczny II miejsce Bartłomiej Iwański Andrzej Cekanowski 
5. XXVIII sesja sejmu dzieci i młodzieży Posłanki  Julia BorkowskaOliwia Moj Iwona Kkrzysztofik -Nachman
6. Drużynowe zawody lekkoatletyczne  I miejsce w rejonie Szymon AdamusKrzysztof SieprawskiBartosz LabuddaŁukasz KarpińskiRoman DeskaBartosz BąkKamil MazurekPatryk PolakKrystian GrzywoczWojciech ŚcisłowiczŁukasz GrzybAntoni LatkoJakub ŁowickiEryk Kandzior Ola Podsiadło
7. Zawody piłki nożnej o puchar Tymbarka I miejsce awans do finału wojewódzkiego  Bartosz SzurgotStanisław KopijCyprian MachulikIgor BiałasDawid ResFranciszek ŚlęzakJakub KopećKrzysztof ZychOliwier MikosMateusz Rozumek  Przemysław Kopiecki
8. XIV wojewódzki festiwal pieśni i piosenki patriotycznej w Wielowsi  III miejsce  Jakub Krysiuk  Jacek Żyła
9. XIX ogólnopolski festiwal kolęd i pastorałek I miejsce Milena Prokop Jacek Żyła
10. XIX ogólnopolski festiwal kolęd i pastorałek II miejsce ZESPÓŁMatylda KaletaPaulina SkoczylasLiliana MatysiokJagoda ŁazarczykMilena ProkopMartyna Szopa Jacek ŻyłaMichał  Moliński 
11. XIX ogólnopolski festiwal kolęd i pastorałek im. Wielowieś – Dąbrówka XIII regionalny konkurs piosenki dziecięcej “Śpiewać każdy może 2021” I miejsce   III miejsce  Milena Dolecka  Alina Długosz
12. Ogólnopolski konkurs misyjny ad gentes “Mój szkolny kolega z misji” I miejsce  Szkoła  Barbara Karpińska
ZESPÓL SZKÓL SPECJALNYCH W KNUROWIE
1. VI Regionalny konkurs recytatorski pod hasłem „moje marzenia”  I miejsce Adam Połoszczański Anna Bismor
ZESPÓL SZKÓL IM. I.J.PADEREWSKIEGO W KNUROWIE
         
1. Śląski KonkursMatematyczny Finalistaetap wojewódzki Zuzanna Wesoły Małgorzata Piotrowska
2. Młodzież Zapobiega Pożarom IV miejsce –etap wojewódzki Szymon Steiman Aleksandra Surdel
3. Licealiada Młodzieży Szkolnej Woj. Śląskiego w Lidze lekkoatletycznej Wicemistrzostwo Śląskaw skoku w dal Krzysztof Ludwiczak Mirosława Cypruch
4. Licealiada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej VII miejsce drużyny Radosław OszustAlan SzwanPaweł SzafraniecKrzysztof LudwiczakMateusz FerensztainDominik MarekKacper GodlewskiWiktor LitwaMateusz ŻylskiKrzysztof RostekSzymon SklamierskiTomasz AdamusDawid Pietrykowski Mirosława Cypruch
5. Międzynarodowy Bieg Powiatów w Mittelsachen III miejsce drużyn.I miejsce indywid. Szymon KowalczykDaniel PalarzSzymon Kowalczyk Mirosława Cypruch
ZESPÓL SZKÓL ZAWODOWYCH NR 2 W KNUROWIE
1 X Ogólnopolski turniej Klaso Profilu Mundurowym I miejsce Oliwier NowokMichał Czapla Katarzyna SzwarczyńskaSławomir Tokarz
2 X Ogólnopolski turniej klaso profilu mundurowym II miejsce Mateusz GodziejewiczKacper Witkowski Monika WróbelSławomir Tokarz
  Bieg Powiatóww Mittelsachsen III miejsce Mateusz Godziejewicz Monika Wróbel

MOPPLAURA RUMPELLaura jest laureatką wielu konkursów kilkuetapowych:

  1. LAUREATKA Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej “Your Song”- Warszawa
  2. SUPER FINALISTKA Międzynarodowego Konkursu Wokalnego “The Golden Voice”- Kraków
  3. LAUREATKA Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek  “Kolędujmy Razem “- Łódż
  4. III MIEJSCE w Regionalnym Festiwalu Polskiej Piosenki Retro “Piosenki Jacka Cygana” – Bielsko -Biała
  5. II MIEJSCE w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Dziecięcej “Stokrotkowo” – Częstochowa
  6. II MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej “Pieśń Niesiemy w Darze”- Gliwice i NAGRODA SPECJALNA: NAGRANIE PŁYTY
  7. LAUREATKA Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych  – Gliwice
  8. II MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej – Bielsko – Biała
  9. I MIEJSCE w Regionalnym Zagłębiowskim Festiwalu Piosenki w Będzinie.

 ZESPÓŁ TĘCZAII MIEJSCE w Wojewódzkim Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym – Czerwionka JULIA GABRYŚII MIEJSCE w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej „Pieśń niesiemy w darze” 

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a dyrektorom szkół, nauczycielom oraz rodzicom uczniów dziękujemy za wsparcie, inspirację i zaangażowanie, które pozwala młodzieży rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać sukcesy i spełniać marzenia.