Ciekawostki z ...InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Koncert Raduli Squad w ART CK

Dużo pozytywnej energii, wzruszenie takie emocje towarzyszyły podczas koncertu gitarzysty Marka Raduli Squad. Koncert miał miejsce w 22.10.2023 roku w Art CK Knurów przeszedł już do historii.

Na scenie knurowskiej oprócz Marka Raduli – gitara pojawili się: Tomasz Grabowy – bas, Waldemar Franczyk – perkusja.

Marek Raduli – gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer i producent. Niedawno świętował 40-lecie pracy artystycznej. Popularność zyskał dzięki współpracy z takimi zespołami jak Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera, Tadeusz Nalepa. W 2003 roku rozpoczął samodzielną działalność artystyczną, sygnując przedsięwzięcia swoim nazwiskiem. Od lat regularnie prowadzi zajęcia na różnych warsztatach muzycznych, miewa też studenckie audytoria. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. W 2019 r. odznaczony został Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis Nieustannie eksperymentuje i poszukuje nowych obszarów w muzyce. W swojej karierze solowej związany z takimi gatunkami muzycznymi jak jazz, jazz-rock, rock czy blues.

Marek Raduli zabrał knurowian w muzyczny świat pełen wyszukanych, fantastycznych gitarowych brzmień. Jego kreatywność i wrażliwość muzyczna, lekkość i swoboda techniki gitarowej, w połączeniu z radością z grania dała ciekawe dla ucha rezultaty.

Formację Squad tworzą świetni muzycy, którzy wzajemnie się inspirują i czerpią frajdę ze wspólnego muzykowania.

Niespotykana energia i potencjał artystów przyciągnął do Art CK sporą widownię, która przy świezo zaparzonej kawie i smacznych ciastach syciła się konfiguracją instrumentalną.

Projekt DK+ autorstwa gitarzysty Adama Szarugi, który miał przyjemność wspólnie zagrać z zaproszonym gościem na estradzie.

Dofinansowanie ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury na realizację projektu Dom Kultury + Edycja 2023 – Inicjatywy Lokalne.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko