InformacjeKnurówKultura i rozrywka

Knurów: Teatr dla dorosłych „Bebok w kapucy” w DK

W Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach została wystawiona sztuka w wykonaniu bieruńskiego Teatru dla Dorosłych.

Spektakl teatralny pt.” Bebok w kapucy, czyli cała prawda o teatrze”. można było obejrzeć 22 października 2023 roku, o godzinie 17:00.

Autorem scenariusza jest znany śląski twórca Marcin Melon, natomiast reżyserią zajęła się Joanna Lorenc. Odtwórcami ról byli: Monika Bulanda, Mateusz Duraj, Magdalena Górkiewicz, Bartłomiej Jarosz, Dagmara Kupczyk, Joanna Lorenc, Sławomir Rosowski, Marian Synowiec, Bożena Tomala, Maria Urbańczyk. O obsługę techniczną zadbał: Radek Zając.

Przedstawienie opowiada o kulisach tworzenia reportażu i okolicznościach tworzenia spektaklu teatralnego.

Materiał o próbie tworzenia teatru celnie komentuje warszawska dziennikarka, która przyjechała na Śląsk, by nakręcić reportaż o Ślązakach. Stąd warstwa językowa odsłania mieszankę godki śląskiej i języka polskiego. Widzowie dowiadują się w żartobliwy sposób sporo o Śląsku, aktorach Teatru dla Dorosłych i postrzeganiu Ślązaków przez Warszawiaków.

Bieruńscy aktorzy grają mniej lub bardziej siebie, oczywiście z przymrużeniem oka, bo śmieją się ze swoich przywar i ambicji.

Ponadto że spektaklu dowiadujemy się o tajemniczej postaci stylizowanej na “Upiora w Operze” czyli niebezpiecznym stworze – beboku, grasującym w siedzibie teatru i sabotującym prace aktorów.

Brawurowo zrealizowana sztuka, podczas, której widownia co rusz wybuchała śmiechem i przy okazji doskonale się bawiła.

Tekst oraz foto: Agnieszka Łyko