akcje charytatywneKnurów

Knurów/charytatywnie: Puzzlowe Pomaganie

Puzzle to doskonała rozrywka polegająca na składaniu dużego obrazka z małych fragmentów o charakterystycznych kształtach. Jest idealną formą treningu dla charakteru, cierpliwości i koncentracji uwagi. Puzzle nie tylko zapewniają ciekawy i kreatywny sposób spędzania czasu, ale pozwalają także uporządkować myśli, zachować wewnętrzną równowagę i chronić się przed skutkami życia w ciągłym napięciu. Układanie puzzli wzmacnia intelekt, pobudza do ćwiczeń nasz mózg i powoduje rozruszanie szarych komórek. Ponadto puzzle uczą logicznego myślenia i maksymalnie wzmacniają pamięć wzrokową.

Jedna z wolontariuszek Stowarzyszenia Cała Naprzód postanowiła połączyć przyjemne z pożytecznym. Ułożenie obrazka z wielu małych elementów daje poczucie satysfakcji z ukończonej pracy i z efektu finalnego. A co jeśli dodamy do tego możliwość niesienia wsparcia osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej i finansowej?

Z inicjatywy Katarzyny Olszowy-Wojdowskiej powstała specjalna grupa na Facebooku dla fanów puzzli, która ma za zadanie nieść pomoc podopiecznym Stowarzyszenia – „Pomaganie przez układanie! Tak można by krótko opisać grupę 'Puzzlowe Pomaganie Podopiecznym Całej Naprzód’. Inicjatywa polega na wypożyczaniu puzzli z grupy, a po ułożeniu należy wpłacić datek na zbiórkę. Jako wpisowe uznajemy dodanie jednego pudełka swoich puzzli lub wpłata na zrzutkę grupową, z której później zostaną zakupione kolejne puzzle, by grupa mogła się rozwijać, a jej uczestnicy dobrze bawić pomagając” – mówi pomysłodawczyni projektu.

– „Ważne, by przeczytać regulamin. W nim jest wszystko wyjaśnione. Czasem ludzi nie stać na bardzo drogie wzory puzzli, albo zwyczajnie nie mają miejsca na ich kolekcjonowanie. Taka grupa daje nam możliwości układania bez przechowywania za niewielką wpłatę na zbiórkę, co jest główną sprawą w całej tej akcji. Wszystko po to, byśmy mogli pomagać poprzez dobrą zabawę” – dodaje Katarzyna Olszowy-Wojdowska.

Jak można wziąć udział w akcji „Puzzlowe Pomaganie”? Pod tym artykułem znajdziecie Państwo link do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku. Wystarcz wejść, dołączyć i już można cieszyć się wspólnym układaniem puzzli oraz wspierać przy tym podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód.