InformacjeKnurówSport i rekreacja

Knurów: Best Team powalczy o wicemistrzostwo

W najciekawszym meczu wczorajszego wieczoru spotkały się drużyny Bud-Expert TKKF-u i Best Teamu, czyli drugiej i trzeciej drużyny tabeli. Był to dobry mecz, w którym optycznie przeważał Bud-Expert, ale skuteczny był Best Team i to on zgarnął trzy punkty.

W drużynie Tomasza Nowosielskiego na wyróżnienie zasługuje dobra postawa w bramce Dominika Szwagrzyka, który miał na dodatek sprzymierzeńca w osobie swojego kolegi z drużyny Jakuba Szymajdy. Zawodnik ten, który również jest nominalnym bramkarzem, z powodzeniem występuje też w polu, a we wczorajszym meczu trzykrotnie wyręczał swojego kolegę wybiciem piłki z pustej bramki.

Wygrana Best Teamu powoduje, że ekipa Nowosielskich nie tylko zapewniła sobie miejsce na podium, ale w dwóch ostatnich kolejkach powalczy jeszcze o wicemistrzostwo. Bud-Expert TKKF natomiast zachował teoretyczne szanse na mistrzostwo, ale musi liczyć na to, że Best Team wygra za tydzień z Vibovitem, a potem sam pokona obecnego lidera.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej PromiLove pewnie ograło Niepokornych, a na uwagę zasługuje 5 goli Przemysława Jędrzejczaka, który zrównał się ilością goli z Łukaszem Spórną.

W grupie 6-9 Tritech odniósł kolejne zwycięstwo i śrubuje już tylko statystyki, natomiast w meczu Junusa z „Energetykami” padł remis, co oznacza, że Energy Process przerwało trwającą od 6 listopada serię 11 porażek z rzędu (wygrana na inaugurację ligi właśnie z Junusem 2:1).

W poniedziałek 4 marca po raz przedostatni zagra grupa mistrzowska. Plan gier przedstawia się następująco: Bud-Expert TKKF – PromiLove (19:15), Vibovit – Best Team (20:00). Pauzują Niepokorni.

WYNIKI 17 KOLEJKI:

Junus Team – Energy Process 5:5 (3:1)
⚽️Bramki: M. Sykała 2, F. Szydło, samobójcze 2 – Ł. Urbańczyk 2, M. Duda 2, R. Tyc

żółta kartka: M. Bednarski (Junus Team)

Junus Team: R. Łakomski, W. Kołodziej, G. Czapek, F. Szydło, K. Jamborek, M. Bednarski, D. Galiński, T. Świetlicki, M. Sykała

Energy Process: W. Pleczkowski, R. Tyc, S. Osipowicz, Ł. Urbańczyk, M. Duda

Nankatsu – Tritech Farma Podkarpacka 2:5 (2:4)
⚽️Bramki: P. Przesdzing, A. Zygmunt – M. Kocur 2, P. Orylski, S. Napierała, P. Ziaja

Nankatsu: W. Kandzior, A. Zygmunt, M. Dyka, M. Czub, P. Przesdzing, A. Zakrzewski

Tritech Farma Podkarpacka: K. Istel, K. Górka, D. Flis, P. Ziaja, M. Kocur, P. Orylski, S. Napierała, D. Zakrzewski

Bud-Expert TKKF – Best Team 3:4 (1:2)
⚽️Bramki: R. Pieczur, K. Winiarczyk, B. Bednarz – K. Nielaba, J. Szymajda, M. Nowosielski, M. Adamczyk

żółte kartki: P. Sawicki, K. Winiarczyk (Bud-Expert TKKF)

Bud-Expert TKKF: S. Pawlik, P. Ignasiak, P. Sawicki, R. Pieczur. M. Cybulski, D. Tarka, B. Bednarz, K. Winiarczyk, M. Cich

Best Team: D. Szwagrzyk, J. Szymajda, K, Nielaba, D. Krawczyk, M. Nowosielski, R. Nowosielski, T. Nowosielski, M. Adamczyk, G. Przybyła

PromiLove – Niepokorni Orzesze 9:4 (4:0)
⚽️Bramki: P. Jędrzejczak 5, W. Barnik 2, A. Koczot 2 – K. Ziemnicki 2, K. Lepich, K. Korzeniowski

żółta kartka: K. Lepich (Niepokorni)

PromiLove: P. Włodarczyk, S. Bartyzel, S. Żak, W. Papiernik, W. Barnik, P. Jędrzejczak, , A. Majorczyk, M. Błaut, A. Koczot

Niepokorni Orzesze: S. Cembrzyński, K. Korzeniowski, J. Bar, K. Lepich, W. Kasprowski, K. Ziemnicki, T. Leszczyński

Info: MOSiR Knurów