Knurów: Kandydaci w okręgach - prezentacje indywidualneMiasto Knurów

Knurów: GRUSZKA Marian – Kandydat do Rady Miasta

Komitet Wyborczy Wyborców  „Wspólnie dla Knurowa”

 

Szanowni Państwo

Drodzy Mieszkańcy Starego Knurowa

Dzięki Waszym głosom od dwóch kadencji pracuję w Radzie Miasta koncentrując się przede wszystkim na tym, aby poprawiała się jakość życia
 w naszym mieście. W szczególności skupiam się na przedsięwzięciach dotyczących Starego Knurowa. Warto przypomnieć, że w ostatnich latach nastąpiły tu pozytywne zmiany. Ogromna inwestycja porządkująca gospodarkę wodno-ściekową umożliwiła nam przebudowę dróg i chodników, a także otwarła drogę do prowadzenia i planowania kolejnych inwestycji. Tak się stało wzdłuż ul. Koziełka. Warto także przypomnieć o remoncie łącznika pomiędzy ul. Koziełka a ul. Wolności. To zadanie było dla mnie zawsze priorytetem albowiem od wielu lat wnosili o to mieszkańcy. Remont ul. Karłowicza sprawił, że ten teren, aż do Rodzinnych Ogródków Działkowych, stał się miejscem rekreacji. Kolejnym efektem wsłuchiwania się w potrzeby mieszkańców jest montaż progów spowalniających na ul. Klasztornej.

Już wkrótce ruszy remont ul. Moniuszki.

Modernizacja  budynku przy ul. Dworcowej 13 to tylko początek zakrojonego na szeroką skalę planu rewitalizacji III Kolonii. Na naszych oczach zmienia się także ważny dla nas obiekt sportowy – Stadion przy ul. Dworcowej.

W przyszłej kadencji konieczna będzie modernizacja bocznych ulic od ul. Koziełka. Musimy także poradzić sobie z odbiorem wód deszczowych w tej części miasta. Wiem, że oprócz inwestycji mieszkańcy oczekują atrakcyjnej oferty kulturalnej i rekreacyjnej. Dlatego ważne było dla mnie doprowadzenie do remontu „kręgu” i zagospodarowanie terenu zielonego między ul. Ogana
 a ul. 1 Maja. Miejsca te integrują dziś rodziny, które korzystają z odbywających się tam w sezonie letnim festynów, które przygotowuję wspólnie z Centrum Kultury. Wielką popularnością cieszy się także Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny.

Mieszkańcy mogą korzystać z urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu, które z mojej inicjatywy zamontowano w dolinie pomiędzy ul. 1 Maja a ul. Klasztorną. Dodatkowo cały ten teren został uporządkowany: wykonano chodniki, zamontowano ławki, powstała tam również ścieżka rowerowa. Oprócz działalności samorządowej kontynuuję pracę w organizacji pozarządowej. Od wielu lat biorę udział w przygotowywaniu Koncertów Charytatywnych, w których udział biorą osoby niepełnosprawne, podopieczni Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu gliwickiego.

Przez ostatnie cztery lata kierowałem pracą Komisji Gospodarki, Ochrony Środowiska i Finansów. Mamy dobrą sytuację finansową miasta i niezwykle ambitny program dalszego zrównoważonego rozwoju Knurowa.
 W nadchodzących wyborach kandyduję do Rady Miasta, proszę o Państwa głos. Zapewniam, że podobnie jak do tej pory, z energią i zaangażowaniem będę wsłuchiwał się w oczekiwania mieszkańców Starego Knurowa i realizował zadania ważne dla wszystkich Knurowian.

Marian Gruszka

 

 

Żonaty, troje dzieci, wnuczki Agatka, Dorota, Lilianka. Od wielu lat aktywny na rzecz mieszkańców Knurowa.

 

    Pomysłodawca i współorganizator wielu imprez o charakterze kulturalnym i charytatywnym, m.in. festynów rodzinnych, Koncertu Charytatywnego „Dary Serc” oraz znanego w całym kraju biegu do grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

 

 

Hobby: bieganie.

Pokonał 12 maratonów, m.in. w Berlinie, Londynie, Paryżu i Pekinie.

 

 

 

W nadchodzących wyborach kandyduję do Rady Miasta, proszę o Państwa głos. Zapewniam, że podobnie jak do tej pory z energią i zaangażowaniem będę wsłuchiwał się w oczekiwania mieszkańców Starego Knurowa i realizował zadania ważne dla wszystkich Knurowian.

Marian GRUSZKA – Kandydat do Rady Miasta

Okręg Wyborczy 3 Miejsce na liście 1

 

Okręg wyborczy nr 3

Fryderyka Chopina Jarosława Dąbrowskiego Ignacego Krasickiego Józefa Lompy Ignacego Paderewskiego Aleksandra Puszkina Władysława Stanisława Reymonta Juliusza Słowackiego Pawła Stalmacha Wita Stwosza Sokoła Szpitalna od numeru 1 do 22 Jana Kochanowskiego Karola Szymanowskiego Targowa Henryka Wieniawskiego Aleja Spacerowa Władysława Broniewskiego Klasztorna Kopalniana 1 Maja od numeru 1 do 40 Plebiscytowa Plac Powstańców Śląskich Wilsona od numeru 1 do 32 Wolności Jana Brzechwy Józefa Janty Mieczysława Karłowicza Zofii Kossak-Szczuckiej księdza Alojzego Koziełka Jana Kwitka Łubinowa Adama Mickiewicza Stanisława Moniuszki Ogrodowa Pocztowa Antoniego Słoniny Spółdzielcza Floriana doktora Floriana Ogana Henryka Sienkiewicza Chmielna Wrzosowa Jaśminowa Astrów Beksza Konstantego Damrota Dębowa Dworcowa Mikołaja Kopernika Tadeusza Kościuszki Krucza Karola Miarki Emilii Plater Stanisława Poniatowskiego Poprzeczna Bolesława Prusa Przemysłowa Rybna Wagowa Stanisława Wyspiańskiego Żwirki i Wigury Akacjowa

 

PROGRAM WYBORCZY KWW WSPÓLNIE DLA KNUROWA

*materiał wyborczy sfinansowany ze środków KWW „Wspólnie dla Knurowa”

Jeden komentarz do “Knurów: GRUSZKA Marian – Kandydat do Rady Miasta

  • A coś więcej dla miasta? Po za bieganiem i żenującymi festynami na gwarku.

Możliwość komentowania została wyłączona.