akcje charytatywneGliwiceInformacje

Gliwice: Padł kolejny rekord podczas zbiórki dla WOŚP!

Ponad 500 tys. zł zebrały wszystkie gliwickie sztaby podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Tak wspaniały wynik to zasługa setek wolontariuszy i tłumów rozgrzanych do czerwoności serc, które w niedzielę, 28 stycznia, wsparły zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc dzieci i dorosłych przebywających na oddziałach pulmonologicznych. Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników finału WOŚP na gliwickim Rynku.

Były wspólne tańce, zabawy, stoiska, pokazy i atrakcje dla całych rodzin oraz koncerty, m.in. gwiazdy wieczoru – zespołu Róże Europy. Nie zabrakło też tradycyjnego światełka do nieba w formie świetlnego spektaklu. Jesteście wielcy!

Wśród atrakcji gliwickiego finału były m.in. pokazy pierwszej pomocy czy walki wikingów. Na odwiedzających Rynek czekały także kultowe Fiaty 126 P – „Maluchy”, które można było obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Zgromadzonych na Rynku gości wspólnym tańcem zagrzewał Akademicki Zespół Tańca Politechniki Śląskiej Dąbrowiacy.

Wśród wolontariuszy, którzy prześcigali się w fantazyjnych strojach, były osoby w każdym wieku. Niektórzy kwestowali całymi rodzinami. Na rzecz WOŚP kwestowali m.in. zastępca prezydenta Gliwic Mariusz Śpiewok oraz senator RP Zygmunt Frankiewicz.

Gwiazdą wieczoru był zespół Róże Europy, który porwał zgromadzony przed sceną tłum swoim największym hitem „Jedwab”.

Wspólne kwestowanie zakończyło tradycyjne światełko do nieba – w formie świetlnego spektaklu na scenie oraz dziesiątek światełek, które rozbłysły ze smartfonów zgromadzonej na Rynku publiczności.

Od niedzieli wolontariusze nieustannie liczyli pieniądze zebrane podczas gliwickiego finału. Sam Sztab #335 działający przy Stowarzyszeniu GTW oraz ZHP Hufiec Gliwice zebrały rekordową kwotę 392 232,66 zł, czyli o ponad 70 tys. zł więcej, niż w ubiegłym roku!

Info: UM Gliwice