GliwiceInformacje

Gliwice: IX Sośnicki Festyn Oświatowy

Przemarsz ulicami Sośnicy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej KWK „Sośnica”, występy artystyczne, pokazy strażackie, warsztaty, zabawy, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji czekało na uczestników sobotniego IX Sośnickiego Festynu Oświatowego zorganizowanego przez Zespół Przedszkoli Miejskich nr 1 we współpracy z ZSE-T, ZSO nr 14, SP nr 21 oraz Radą Dzielnicy Sośnica. W oficjalnym otwarciu imprezy uczestniczył m.in. zastępca prezydent Gliwic, Łukasz Gorczyński.

W sobotę, 18 maja, barwny korowód uczniów i mieszkańców, z Orkiestrą Dętą KWK Sośnica na czele, przemaszerował wspólnie do sceny obok Przedszkola Miejskiego nr 42 przy ul. Młodopolskiej, gdzie rozpoczął się coroczny Sośnicki Festyn Oświatowy. IX edycja imprezy obfitowała w wiele atrakcji dla całych rodzin.

Na scenie można było podziwiać występy dzieci i uczniów z Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 1 – Przedszkoli Miejskich nr 33 i 42 oraz Szkoły Podstawowej nr 21, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 – Przedszkola Miejskiego nr 22 i Szkoły Podstawowej nr 14, a także Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych i Przedszkola „Animator”. O muzyczną oprawę wydarzenia zadbał zespół Azyl.

Atrakcji nie brakowało również poza sceną, gdzie na gości czekały pokazy kickboxingu w wykonaniu adeptów gliwickiego klubu „Rywal”, pokazy strażackie, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, warsztaty artystyczne i taneczno-wokalne oraz niespodzianki kulinarne. Nie było czasu na nudę!

Info: UM Gliwice