GliwiceInformacjeKronika policyjna

Gliwice: Najlepszy kierownik dzielnicowych jest w Gliwicach!

Wśród zwycięzców wojewódzkich eliminacji XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” znalazł się asp. sztab. Krzysztof Tacka z Komisariatu IV Policji w Gliwicach (Łabędy), który kolejny raz stanął na podium. Został uznany za najlepszego w kategorii kierowników dzielnicowych w województwie śląskim. To nie przypadek, gdyż już w 2019 roku zdobył miejsce na podium w Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. W zawodach uczestniczyli zarówno dzielnicowi, jak i ich kierownicy.

W ubiegłym tygodniu ponad 60 kierowników rewirów dzielnicowych rywalizowało w testach z zakresu wiedzy policyjnej, prawa, analizy merytorycznej służbowej dokumentacji oraz pierwszej pomocy. Oczywiście, zakres tematyczny zadań uwzględniał obszar służby dzielnicowego oraz kierowania rewirem dzielnicowym przez przełożonego. Funkcjonariusze konkurowali także w strzelectwie. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celności, ale również odpowiedniego zachowania przed i po zakończeniu strzelania.

Najlepszym dzielnicowym został st. sierż. Sebastian Chojnacki z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Zwycięzcom konkursu, w obecności ich komendantów, puchary oraz nagrody rzeczowe wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Marek Nowakowski.

Laureaci w kategorii dzielnicowych oraz najlepszy kierownik rewiru będą reprezentować śląski garnizon w ogólnopolskim finale konkursu, objętym honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, który odbędzie się w dniach od 17 do 20 października w Szkole Policji w Katowicach.

Serdecznie gratulować zwycięzcom, życząc im dalszych sukcesów!

Info: KMP Gliwice