GliwiceInformacje

Gliwice: Kolejne zmiany na ulicy Okulickiego

Przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej wchodzi w kolejny etap. We wtorek, 20 lutego, zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie.

Na czas prac ul. Okulickiego zostanie zwężona przed skrzyżowaniem z ul. Kozielską. Ruch pojazdów będzie odbywał się po jednym pasie w każdym kierunku. Jadący od alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88) nie będą mogli skręcić w lewo w ul. Kozielską. Objazd poprowadzony zostanie do ronda im. Władysława Andersa, skąd będzie można zjechać do ul. Kozielskiej.

Uwaga piesi! Z użytkowania wyłączone zostanie przejście dla pieszych w poprzek ul. Okulickiego.

Dodatkowo, wyłączenie relacji lewoskrętu na krzyżówce ulic: Okulickiego i Kozielskiej, spowoduje wyznaczenie trasy objazdowej dla linii autobusowej nr 178. W kierunku dzielnicy Trynek po obsłudze przystanku „Gliwice Zakład Energetyczny 2” autobusy przejadą ulicami: Portową, aleją Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK88), Okulickiego, Kozielską, zawrócą na rondzie im. Władysława Andersa, a następnie będą kontynuować jazdę ul. Kozielską do włączenia na stałą trasę przejazdu do przystanku „Osiedle Wojska Polskiego – Kozielska 2”. Do obsługi linii włączony zostanie przystanek „Gliwice Cmentarz Centralny 2”. W kierunku Łabęd trasa przejazdu nie ulegnie zmianie.

Po zakończeniu prac dla kierowców poruszających się ul. Okulickiego – od strony DK88 – powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo oraz w prawo. Zakończenie robót przy przebudowie skrzyżowania planowane jest na II kwartał bieżącego roku.

Info: UM Gliwice