Gliwice: Bieg w szczytnym celu

0
284

W najbliższą niedzielę, 25 września, na terenie wokół Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach odbędzie się piąty bieg charytatywny organizowany przez Fundację Oko w Oko z Rakiem. Podczas wydarzenia, które honorowym patronatem objął prezydent Gliwic Adam Neumann, wystąpi Marek Piekarczyk.

W ramach wydarzenia odbędą się biegi na różnych dystansach – od 1,30 km do 5,2 km i spacerach z kijami nordic walking. Co prawda lista startowa jest już zamknięta, ale każdy może przyjść i kibicować zawodnikom oraz wziąć udział w ciekawych wydarzeniach towarzyszących.

– Bieg ma na celu wsparcie pacjentów onkologicznych, profilaktykę nowotworową, promocję zdrowego odżywiania w trakcie i po chorobie onkologicznej oraz edukację na temat choroby nowotworowej. Będzie też okazja, by wykonać analizę składu ciała, porozmawiać ze specjalistami oraz odwiedzić stoiska profilaktyczne i ze zdrowymi produktami. Całość uatrakcyjni występ Marka Piekarczyka – mówią organizatorzy wydarzenia.

Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, na czas biegu zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Wybrzeże Armii Krajowej, od ul. Konopnickiej w kierunku skrzyżowania ulic: Jana Śliwki i Feliksa Orlickiego. Imprezę zaplanowano od godzin porannych do mniej więcej godz. 14.00. Dojazd do Instytutu Onkologii będzie możliwy zarówno od strony Drogowej Trasy Średnicowej, jak i centrum miasta. Objazd na czas zamknięcia odcinka ul. Wybrzeże Armii Krajowej wyznaczony został ul. Konopnickiej i Sienkiewicza.

Organizatorami biegu są: Fundacja Oko w Oko z Rakiem oraz Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach.

info: gliwice.eu