Częstochowa/Knurów: Solidna lekcja koszykówki w wykonaniu KTK JS Invest

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest pewnie pokonało na wyjeździe z AZS-em Częstochowa 127:48. Wygrana podopiecznych trenera Marcina Reszkiewicza nie była ani przez chwilę zagrożona. Dla koszykarzy z Knurowa było to czwarte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Tylko w pierwszej kwarcie częstochowianie byli równorzędnym rywalem dla knurowskiego zespołu. Wówczas gospodarze starali się stawić czoła dobrze zorganizowanej ekipie KTK. Od drugiej kwarty ton grze nadawali goście, którzy z każdą upływającą minutą powiększali swoją przewagę.

Nie inaczej było po przerwie, gdzie Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest dawało solidną lekcję basketu swoim rywalom. Prawdziwym pogromem zakończyła się czwarta kwarta, w której ekipa trenera Reszkiewicza była bez litości i wygrała różnicą 32 punktów.

Drużyna z Knurowa po sześciu rozegranych spotkaniach posiada na swoim koncie 10 punktów, na które złożyły się cztery zwycięstwa i dwie porażki.

AZS Częstochowa – KTK JS Invest Knurów 48:127 (17:22; 12:36; 14:32; 5:37)

Częstochowa: Kasprzak (0 punktów), Pyrzyna (4), Wosik (0), Nogalski (6), Gałka (7), Krzyżanowski (3), A. Karkocha (0), Włodara (9), J. Karkocha (10), Urbańczyk (0), Iwańczyk (9).

KTK: Kaniewski (8 punktów), Wania (8), Wesołowski (13), G. Nowak (15), Kampka (6), Staniczek (14), J. Nowak (9), Tobiasz (4), Wąsik (37), Kutek (2), Skrzypczyk (6), Domżoł (5).