InformacjeKnurówNewsy

Knurów: Concordia przełamuje złą passę

Concordia Knurów po trzech porażkach z rzędu zaznała smaku zwycięstwa. Podopieczni trenera Jarosława Kupisa pokonali w sobotnie popołudnie Start Sierakowice 2:1. Bohaterami spotkania zostali Mateusz Żylski oraz Patryk Orylski, którzy zapewnili swej drużynie wygraną.

W pierwszej połowie knurowianie grali bardzo konsekwentnie i uważnie w obronie, zaś w ataku byli bezlitośnie skuteczni. Już w 11 minucie gry Orylski zdecydował się na strzał zza pola karnego, futbolówka trafiła w słupek a następnie pod nogi Żylskiego, który mając przed sobą pustą bramkę nie mógł zmarnować okazji i Concordia objęła prowadzenie.

Goście próbowali szybko doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili przedrzeć się przez dobrze grającą linie defensywę gospodarzy. „Biało-zielono-czarni” podwyższyli wynik w 31 minucie. Spórna w środku pola podał piłkę do Orylskiego, a ten nie miał problemów, by zaskoczyć Krążyńskiego.

Po przerwie knurowianie mogli zdobyć kolejne bramki, ale ofensywnym graczom Concordii brakowało zimnej krwi pod bramką rywala. W 60 minucie spotkania goście zdobyli kontaktową bramkę autorstwa Sarneckiego i poczuli, że mogą z Knurowa wywieźć korzystny wynik.

Concordia skupiła się na defensywie i grze z kontry. Kilka z nich mogło zakończyć golem, ale najpierw Cich z dużej odległości nie trafił w światło bramki po błędzie bramkarza Startu, a chwilę później Garczorz będąc w sytuacji „sam na sam” z golkiperem gości przegrał ten pojedynek. W międzyczasie Głowacz wybił futbolówkę z linii bramkowej po uderzeniu Wawocznego.

Piłkarze Startu w ostatnich fragmentach spotkania dążyli do wyrównania, ale zawodnicy trenera Kupisa w obronie nie pozwolili na zbyt wiele i ostatecznie, to Concordia mogła cieszyć się z upragnionych trzech punktów.

Concordia Knurów – Start Sierakowice 2:1 (2:0)
⚽Bramki: Żylski 11′, Orylski 31′ – Sarnecki 60′

Concordia: Szwagrzyk – Mikulski (67′ Wiercioch), Głowacz, Bociek, Broja (58′ Cich) – Konieczny (76′ Garczorz), Gałach (58′ Surówka), Guzera, Spórna, Orylski – Żylski.

Start: Krążyński – J. Sikora (76′ Bardl), Sulima, Borys (88′ Świerc), Sarnecki – Bogucki, M. Sikora, Chwistek (46′ Sitowski), Polak, Sulma – Wawoczny (81′ Boruszka).

🟨 Żółte kartki: Surówka, Cich, Głowacz (Concordia) – Polak (Start).