Czerwionka-Leszczyny: Koncert zespołu PILÁR w CKE

0
515

Sala Centrum Kulturalno – Edukacyjnego w Czerwionce-Leszczynach wypełniła się po brzegi przed godziną 18, w niedzielę 6 października.

Na ten wieczór zaplanowany został koncert zespołu PILÁR, którego wokalistka Anita Sajnóg, pochodzi właśnie z Czerwionki-Leszczyn.

Z pewnością słuchacze nie czuli się zawiedzeni, a możliwość posłuchania koncertu, który rozpoczął VI Jesienne spotkania z Kulturą w CKE.

 

 

Zarażeni muzyką od pierwszego usłyszanego dźwięku. Splątani razem w nuty od 2006r., gdzie od tego czasu zagrali setki koncertów w Polsce i poza jej granicami, a także zdobyli wiele nagród, w tym m.in. pierwsze miejsce na Festiwalu im.Jana Kiepury w Sosnowcu (2008r.), drugie miejsce na Festiwaliu im. Ryśka Riedla (2008r), czy też trzecie miejsce podczas Festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu (2008r.).

Ochrzcili się hiszpańskim imieniem. Ich forma, to mieszanka jazzu, bluesa, czy samby. Treść definiuje ich imię, które oznacza filar. Bo o tym, co w życiu powinno być ważne i istotne można usłyszeć w ich tekstach. Ich każdy krok jest przemyślany, jak choćby w przypadku debiutanckiej płyty „Nasze poddasze” na której znajduje się 14 utworów… nie więcej, nie mniej. Dzień Zakochanych też przypadkiem nie jest, bo temat Miłości wielokrotnie pojawia się w ich piosenkach.

Pod śródziemnomorskim imieniem chowają się ich prawdziwe imiona:
Anita Sajnóg – śpiew, fortepian
Piotr Radecki – gitara elektryczna
Michał Łyp – gitara basowa
Ludwik Konopko – gitara akustyczna
Grzegorz Skotnicki – perkusja.
A ich wspólne imię, to PILÁR.