Te dwa główne czynniki decydują o tragediach, jakie codziennie zdarzają się na polskich drogach. Dziś rano, w godzinach komunikacyjnego szczytu, doszło w Gliwicach do dwóch potrąceń. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Poniatowskiego wypadkowi uległa starsza kobieta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W tym samym czasie inną kobietę potrącono w rejonie przejścia przy ul. Kozielskiej. Policjanci wyjaśniają, czy piesza nie przyczyniła się do zdarzenia.

Każde z wymienionych zdarzeń będzie dokładnie wyjaśniane. Wobec winnych zostaną wyciągnięte konsekwencje, ich sprawy trafią do sądu. Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego, ściągnijmy nogę z gazu, by w przypadku jego wejścia na jezdnię, w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.
Apelujemy także do pieszych. Przy niesprzyjającej pogodzie oraz w porze od zmierzchu do świtu obowiązkowo używajmy odzieży z elementami odblaskowymi. Kierujący będą w stanie zobaczyć nas z większej odległości, a to daje im możliwość szybszej reakcji. Pamiętajmy także, że przed wejściem na jezdnię należy się rozejrzeć. Wtargnięcie pod nadjeżdżający pojazd, także na przejściu dla pieszych, jest niedozwolone.

Info: KMP Gliwice