Bestwina/Knurów: MTS w pogoni za drugim miejscem

0
285

Piłkarki MTS-u Knurów plany o awansie do III ligi muszą odłożyć na przyszły sezon – strata do liderującego MKS-u Myszków wynosi już 15 punktów i choć matematyczne szanse istnieją, to jednak trudno oczekiwać, że zespół z Myszkowa zacznie notorycznie przegrywać. Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza mają jednak o co grać. Knurowianki chcą zająć jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli, a do drugiej lokaty tracą tylko cztery „oczka”. Szansa do zminimalizowania straty do LKS Goczałkowice Zdrój nadejdzie już w najbliższą niedzielę – MTS Knurów wybiera się do Bestwiny by zmierzyć się z tamtejszym LKS-em.

Żeński zespół LKS Bestwina od trzech lat występuje w IV lidze śląskiej jednak nie należą do ligowej czołówki. W tym sezonie jest podobnie – zajmują obecnie 9 miejsce z dorobkiem jedenastu punktów. Jesienią w Knurowie zawodniczki z Bestwiny musiały uznać wyższość MTS-u przegrywając aż 0:8.

Podopieczne trenera Oskara Radkiewicza w minionej kolejce dopisały sobie kolejne trzy punkty lecz tym razem bez gry. Zwycięstwo bez konieczności wychodzenia na boisko jest efektem wycofania się z rozgrywek po rundzie jesiennej Warty Zawiercie. Teraz knurowianki będą mogły wywalczyć kolejne ligowe punkty już na murawie w sportowej rywalizacji.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 12:00

LKS Bestwina – MTS Knurów

Niedziela, 15 maja – godzina 12:00

Boisko Piłkarskie Klubu LKS Bestwina – ul. Podzamcze, 43-512 Bestwina

AW