Knurów: Królowie Twittera przyjeżdżają do Knurowa

0
77
Zaległości nadrobione więc rozgrywki zabrzańskiej A-Klasy wracają do prawidłowego rytmu meczowego. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka w zaległym spotkaniu 19 kolejki rozgromili przed własną publicznością Zaborze Zabrze aż 7:0. W najbliższą sobotę knurowianie ponownie wybiegną na murawę Stadionu Miejskiego w Knurowie by rozegrać kolejne ligowe spotkanie. Tym razem do Knurowa przyjeżdżają „Królowie Twittera” czyli zawodnicy Naprzodu Świbie.
Naprzód Świbie został założony w 1952 roku i obchodzi teraz jubileusz 70-lecia. Celem numer jeden w obecnym sezonie dla naszego najbliższego rywala jest utrzymanie się w zabrzańskiej A-Klasie. Naprzód przez wiele lat występował szczebel niżej próbując wywalczyć promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. To udało się zrealizować przed rokiem, gdzie wygrali rozgrywki B-Klasy. W bieżącym sezonie zawodnicy Naprzodu głównie plasują się w dolnych rejonach tabeli. Po 24 rozegranych spotkaniach zajmują 12 miejsce z dorobkiem 30 punktów. Drużyna Naprzodu bardziej jest znana z mediów społecznościowych niż z występów na zielonej murawie. Wszystko za sprawą oficjalnego konta na Twitterze gdzie klub w sposób ciekawy, czasem prześmiewczy i ironiczny komentuje nie tylko swoje występy ale także inne wydarzenia około-piłkarskie.
Concordia Knurów nie zwalnia tempa i w minioną środę odniosła dwunaste zwycięstwo na własnym stadionie. Knurowianie utrzymują bezpieczną 14 punktową przewagę nad wiceliderem rozgrywek którym jest Tempo Paniówki i zmierzają spokojnym krokiem do Klasy Okręgowej. Ewentualne sobotnie zwycięstwo przybliży podopiecznych trenera Zbigniewa Matuszka od osiągnięcia celu na sezon 2021/2022. Jesienią w rywalizacji Naprzód Świbie – Concordia Knurów lepsi okazali się piłkarze z Knurowa wygrywając 2:1. Jak będzie w rewanżu? Tego dowiemy się w sobotnie popołudnie.
Początek sobotniego spotkania o godzinie 15:00.
⚽️Concordia Knurów – Naprzód Świbie
📅Sobota, 14 maja – godzina 15:00🕒
🏟Stadion Miejski w Knurowie – Dworcowa 28
🎫Bilety: 5zł
AW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here