InformacjeKnurówSport i rekreacja

Żory/Knurów: Klątwa przełamana!

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest zrobiło kolejny krok w stronę awansu do fazy play-off! Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza pokonali na wyjeździe zespół MUKS Sari Żory 85:66 przełamując tym samym impas w rywalizacji żorsko-knurowskiej.

Pojedynek obu zespołów zapowiadano jako wielką koszykarską bitwę, ponieważ we wszystkich dotychczasowych pojedynkach starcia były bardzo wyrównane i kibice mogli się spodziewać sporej dawki dobrego basketu. Nie inaczej było w niedzielne popołudnie. Obie ekipy walczyły o każdą piłkę i nie brakowało popisowych zagrań. Po pierwszych dwóch kwartach trudno było wyrokować, która z drużyn będzie się cieszyć z kompletu punktów.

Po przerwie na parkiecie lepiej prezentowali się knurowianie, którzy byli bardziej zdeterminowani, by móc cieszyć się z końcowego sukcesu. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej, czwartej odsłonie spotkania, kiedy to drużyna trenera Reszkiewicza zdominowała rywali i wygrali tę część meczu różnicą dwunastu punktów.

Dla Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest było to dziesiąte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej drużyna z Knurowa zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów.

MUKS Sari Żory – KTK JS Invest Knurów 66:85 (16:20; 22:20; 19:24; 9:21)

Sari: R. Królikowski 12 punktów, Mucha 7, Sekuła 4, Piórkowski 2, Koczy 4, Lipka 11, Ł. Królikowski 2, Czekajło 6, Pietrzak 2, Szklarz 16, S. Nowak 0.

KTK: Kończakowski 2 punkty, Ahaltsev 17, G. Nowak 4, Kaniewski 0, Staniczek 13, J. Nowak 0, Tobiasz 0, Wąsik 29, Wania 7, Kuśmierz 3, Kołcz 10, Domżoł 0.