Ciekawostki z ...InformacjeKultura i rozrywkaRegionZabrze

Zabrze: Polonez Maturzystów 2024

We wtorek, 13 lutego na placu Warszawskim blisko 800 tegorocznych maturzystów zatańczyło poloneza.

Tak, jak w poprzednich latach, tak i tym razem, na placu Warszawskim zabrzmiała muzyka Wojciecha Kilara. 14. edycję imprezy poprowadzili tancerze Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Ciekawym dopełnieniem „Poloneza Maturzystów” były z pewnością szlacheckie kontusze, w których zaprezentowały się pierwsze pary.

Każdego roku inna szkoła koordynuje przygotowania i to właśnie jej uczniowie tańczą w pierwszych parach. W tym roku liderem był Zespół Szkół nr 17 w Zabrzu, którego uczniowie uczyli się układu wraz z solistami Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” już na kilka dni przed dzisiejszym wydarzeniem.

Tradycyjnie maturzystom kibicowali przedstawiciele samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar oraz wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Śląskiego Urszulą Koszutską, przedstawiciele uczelni wyższych zlokalizowanych w mieście oraz dyrektorzy szkół średnich.

„Pięknie zatańczyliście i wierzymy, że tak samo pięknie zdacie egzamin maturalny” – zwróciła się do uczniów prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik – „Przed Wami trudny czas wypełniony intensywną nauką. Aby Wam ten czas uprzyjemnić przekazuję na ręce Waszych przedstawicieli zaproszenie na „MATURA PARTY”, imprezę muzyczną, którą zorganizujemy dla Was po okresie wielkiego postu” – dodała.

Info: UM Zabrze