InformacjeKronika policyjnaRegionZabrze

Zabrze: „Nie reagujesz-akceptujesz” – kolejne zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Dzięki reakcji świadka zabrzańscy policjanci zatrzymali 33-letniego kierującego, który zdecydowała się na jazdę samochodem po alkoholu. Świadek zauważył, że jego samochód rozpędzał się i hamował w niekontrolowany sposób. Mając podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy, natychmiast o tym fakcie poinformował mundurowych. To kolejny przykład na zachowanie które promuje kampania „Nie reagujesz-akceptujesz”.

W piątek około przed godziną 3:00 w nocy oficer dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący jedzie zabrzańskim odcinkiem DTŚ, rozpędzając się i gwałtownie zwalniając. Dzięki szczegółowym informacją zawartym w zgłoszeniu policjanci szybko namierzyli skodę, zatrzymali kierującego na ulicy Sportowej. Przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała u niego ponad dwa promile alkoholu.

Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji Policji nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, a zatrzymany wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu kara nawet trzech lata pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 złotych. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny, a zatrzymywane prawo jazdy w wielu przypadkach wiąże się z również z utratą pracy.

Ponadto samochód podejrzanego Skoda Superb zostawał zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Info: Policja Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *