Ciekawostki z ...InformacjeKnurów

Knurów: Rozpoczęto procedurę nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Knurów dla Damiana Durkacza i Ireneusza Przywary

W piątek, 7 czerwca w Urzędzie Miasta doszło do wyjątkowego spotkania. Na zaproszenie Prezydenta Tomasza Rzepy do knurowskiego magistratu przybyli pięściarz Damian Durkacz wraz ze swoim trenerem Ireneuszem Przywarą i prezesem bokserskiej Concordii Knurów Mieczysławem Gołąbem.

„Kluczowym akcentem wizyty były osobiste gratulacje z okazji uzyskania kwalifikacji na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie” – mówi Prezydent Miasta Tomasz Rzepa – „To już druga olimpiada naszego pięściarza, co zasługuje na najwyższe uznanie zarówno dla Damiana Durkacza, jak i dla Ireneusza Przywary” – dodaje.

Piątkowe spotkanie miało jeszcze jeden ważny aspekt. Damian Durkacz oraz trener Ireneusz Przywara wyrazili zgodę na rozpoczęcie procedury nadania im tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Knurów – „Ich wybitne osiągnięcia zdecydowanie na to zasługują. W czasie kariery zawsze podkreślają swoje pochodzenie z Knurowa i więzi z naszym miastem, a to wielka rzecz” – komentuje Tomasz Rzepa.

Jeżeli uchwała skierowana do Rady Miasta zostanie przez radnych zaakceptowana, będzie to druga sytuacja w historii Knurowa, kiedy to zostanie nadany tytuł Honorowego Obywatela Miasta.

Jak dotąd jedynym honorowym obywatelem Knurowa jest Jerzy Dudek. Nadanie tytułu na podstawie specjalnej uchwały wraz z przekazaniem symbolicznych kluczy do bram miasta odbyło się 18 czerwca 2005 roku podczas meczu piłkarskiego Jerzy Dudek i Przyjaciele.

Info: UM Knurów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *