InformacjeRegionZabrze

Zabrze: Na strefie ekonomicznej otwarto kolejną fabrykę

Poltech Sp. z o.o. – certyfikowany producent koszy zbrojeniowych do ścian oporowych oraz zbrojeń dla budownictwa mieszkaniowego, oficjalnie otworzył swoją nową fabrykę w Zabrzu! To właśnie ta firma zakupiła 19 lipca 2021 roku działkę o powierzchni 6,89 ha.

Nowa fabryka o kubaturze 5500 m2, wyposażona została w najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Dzięki tej inwestycji firma będzie w stanie znacząco zwiększyć swoją produkcję i poszerzyć ofertę produktową. W dzisiejszym otwarciu udział wzięli m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, prezes firmy Poltech sp. z o.o Lucyna Kornek, prezes zarządu Poltech Werk Polska Sp. z o.o. Mirosław Stopa, zaproszeni goście oraz pracownicy zakładu.

„Otwarcie nowej fabryki to dla nas ogromne wydarzenie. To owoc wieloletniej pracy i zaangażowania całego zespołu. Jestem przekonana, że ta inwestycja pozwoli nam na dalszy dynamiczny rozwój i umocnienie naszej pozycji na rynku” – powiedziała podczas wydarzenia Lucyna Kornek, prezes firmy Poltech sp. z o.o.

Otwarcie fabryki Poltech to także bardzo dobra wiadomość dla Zabrza i całego regionu. Inwestycja jest bowiem dowodem na to, że zarówno Zabrze, jak i Śląsk jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów.

„Ogromnie się cieszę, że do naszej rodziny w strefie ekonomicznej dołączyła firma Poltech, która tak prężnie się rozwija. Jestem tym szczęśliwcem, który obserwował cały proces budowy nowego zakładu, dlatego wyjątkowo cieszy mnie, że mogę dzisiaj uczestniczyć wraz z Państwem w uroczystym otwarciu nowej fabryki. Gratuluję Państwu i życzę dalszych sukcesów. Jesteście ludźmi z kreatywni i zaangażowani w to, co robicie. Udowadniacie, że ciężka praca przynosi owoce i satysfakcję” – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Poltech Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, zarządzanym przez właściciela firmy. Zatrudnia prawie 250 współpracowników w Polsce i w Niemczech. Od ponad 20 lat jest godnym zaufania partnerem dla swoich klientów. Proces produkcyjny zbrojeń dla ścian oporowych otrzymał certyfikat TÜV Rheinland. W Niemczech firma świadczy usługi w zakresie produkcji prefabrykatów betonowych oraz koszy zbrojeniowych.

Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o powierzchni od 0,5 do 21 hektarów. Inwestorów przyciąga m.in. znakomicie przygotowana infrastruktura, dogodna lokalizacja w pobliżu autostrad i lotniska w Pyrzowicach oraz dostęp do dobrze wykwalifikowanych kadr. Działalność specjalnej strefy ekonomicznej zwiększa atrakcyjność biznesową miasta i przyczynia się do jego zrównoważonego rozwoju. Dzięki strefie inwestycyjnej przybywa miejsc pracy, a wpływy z podatków stanowią znaczącą pozycję w budżecie miasta.

Info: UM Zabrze