Zabrze: Largo – nowy policyjny pies patrolowo-tropiący w zabrzańskiej komendzie

0
137

Od piątku w zabrzańskiej jednostce pełni służbę nowy funkcjonariusz policji. Jest nim owczarek belgijski o imieniu Largo. Zastąpił on w służbie Wiki, która we wrześniu przeszła na zasłużoną emeryturę.

Largo to 7-letni pies rasy owczarek belgijski. Jego opiekunem jest asp. Szymon Ferens. Pies pracujący w policji musi być wyjątkowo odporny na stres i bezwarunkowo posłuszny swojemu przewodnikowi. Te cechy również są weryfikowane podczas zajęć kontrolnych. Policyjny pies musi umieć pokonywać przeszkody oraz kontynuować pościg pomimo niesprzyjających warunków. Largo zastąpił w zabrzańskiej jednostce Wiki, która we wrześniu 2023 roku przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Wiki to 9-letnia suka rasy owczarek belgijski, który swoją służbę pełniła od początku na terenie zabrzańskiej jednostki, ale również całego garnizonu śląskiego. Wielokrotnie mieszkańcy naszego miasta mogli spotkać się z nim podczas różnego rodzaju imprez, gdzie wspólnie z policyjnymi przewodnikami psów pokazywał swoje umiejętności. Teraz przeszła na zasłużoną emeryturę.

Info: KMP Zabrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here