InformacjeRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Kolejny sukces zabrzańskiego szachisty Jakuba Seemanna

Zabrzanin Jakub Seemann, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu i reprezentant klubu szachowego Szach Mat Zabrze wywalczył złoty medal podczas Mistrzostw Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Zawody odbyły się w pierwszej połowie września w miejscowości Mamaja w Rumunii. W bezpośredniej rywalizacji, w grupie Jakuba wzięło udział 91 reprezentantów różnych krajów. Po ogromnym sukcesie z zeszłego roku, tj. zdobyciu tytułu Wicemistrza Świata w kategorii do lat 14 w szachach klasycznych, Jakub dalej rozwija swoje umiejętności i na zawodach w kategorii starszej potwierdził swój talent. Serdecznie gratulujemy Mistrzowi Europy!

Tradycje szachowe w naszym mieście trwają od ponad 70 lat. Wtedy to przy klubie sportowym Górnik Zabrze powstała sekcja szachowa, która przez lata święciła triumfy w różnego typu zawodach. Zabrzańskie środowisko szachowe na arenie wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej reprezentowali szachiści takich klubów jak: Sekcja Górnika Zabrze, Centrum Zabrze, MOSiR Budosak Zabrze, który powstał po przejęciu sekcji Górnika Zabrze oraz Klubu Mat Grzybowice, który zmienił nazwę na Szach Mat Zabrze.

Prowadzony przez Katarzynę Krajewską klub Szach Mat Zabrze zmienił niedawno swoją siedzibę na nową. Młodzi szachiści znaleźli swoje miejsce w sali byłego kina „Energetyk” przy ul. Wolności pomiędzy Sztolnią Królowa Luiza i Elektrociepłownią Zabrze. Znacznie lepsze warunki pozwoliły na organizację zajęć na jeszcze większą skalę niż dotychczas.

Sukcesy wychowanków Klubu potwierdzają, że szlifowanie w Zabrzu umiejętności szachowych stoi na naprawdę wysokim, światowym poziomie.

Info: UM Zabrze