Gliwice: I Integracyjny Festiwal Tańca dla Osób z Niepełną Sprawnością „Bez Barier” – 21 września

0
157

Uwaga, miłośnicy tańca, zbliża się I Integracyjny Festiwal Tańca dla Osób z Niepełną Sprawnością „Bez Barier”! Widowisko odbędzie się w czwartek, 21 września, w hali widowiskowo-sportowej PreZero Arena Gliwice. Wstęp wolny.

„Bez Barier” to ogólnopolski turniej dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami, organizowany przez Fundację „Różyczka” – aktywizującą i wspierającą osoby nie w pełni sprawne i promującą model aktywnego stylu życia poprzez taniec, integrację i zdrową rywalizację. Turniej odbędzie się 21 września w godz. od 9.00 do 15.00, w PreZero Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: taniec towarzyski open i freestyle. Taniec towarzyski będą tańczyły pary, ale zaprezentują się też osoby występujące solo, na wózkach inwalidzkich. W kategorii freestyle zobaczymy artystów wykonujących własne choreografie do wybranej przez siebie muzyki. Wystąpi ponad stu uczestników.

Poza parami turniejowymi przed publicznością zaprezentują się m.in. teatry tańca z Poznania i Bytomia, odbędzie się też pokaz umiejętności doświadczonych par tanecznych (w repertuarze m.in. taniec latynoamerykański). Wystąpi też niewidomy solista, który zaśpiewa przed publicznością.

Wstęp na I Integracyjny Festiwal Tańca dla Osób z Niepełną Sprawnością „Bez Barier” jest bezpłatny.

Info: UM Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here