InformacjeKultura i rozrywkaZabrze

Zabrze: Fisheclectic na scenie Domu Muzyki i Tańca

Dom Muzyki i Tańca, jak co roku, aktywnie włącza się w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny. Tym razem muzyczne spotkanie zaplanowano 20 czerwca o godz. 17.00, a na scenie pojawi się coraz bardziej znany szerokiej publiczności zespół Fisheclectic.

W tym roku Metropolitalne Święto Rodziny w naszym regionie obchodzimy już po raz czternasty. Jego inicjatorką jest prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz była śp. senator Krystyna Bochenek oraz . Idea Święta zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu, w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska.

Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2008 roku, MŚR to przede wszystkim promocja rodziny i wartości jakie niosą ze sobą macierzyństwo, ojcostwo, wychowanie młodego pokolenia, a także przekaz tradycji i wiary.

Święto to zawsze mnóstwo ciekawych i atrakcyjnych dla osób w różnym wieku wydarzeń, jak koncerty, kiermasze, festyny, pikniki rodzinne, konkursy i wystawy. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją MŚR sprawują: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc oraz ordynariusz gliwicki bp Jan Kopiec. Dzięki zaangażowaniu i współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń przedsięwzięcie wciąż się rozwija i przyciąga wielu uczestników.

Fisheclectic to zespół założony przez Joannę i Łukasza Kupczyńskich – małżeństwo muzyków, kompozytorów, filologów, którzy zaprosili do współpracy gitarzystę Michała Dziubę. To co miało być początkowo tylko jednorazowym uwolnieniem twórczej energii, stało się muzyczną i duchową misją zespołu, docierając do serc tysięcy słuchaczy, ceniących szczerość przekazu i nietuzinkowy, eklektyczny styl muzyczny. Piosenki Fisheclectic słuchane są w 61 krajach świata i mają ponad 12 milionów odsłon w serwisie YouTube.

info: miastozabrze.pl