InformacjeNewsyRegionSport i rekreacjaZabrze

Zabrze: Drugie zwycięstwo wiosną!

W drugim meczu po przerwie zimowej Górnik Zabrze ponownie dopisał 3 punkty do ligowej tabeli. Podopieczni Jana Urbana pewnie wygrali z Koroną Kielce 3:1 na Arenie Zabrze.

Emocje rozpoczęły się szybko, bo już pod koniec pierwszego kwadransa trójkolorowa publiczność podniosła się z miejsc. Adran Kapralik wbiegł za linię defensywy gości i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podciął piłkę nad Konradem Forencem, pokonując golkipera w ten sam efektowny sposób w trzecim meczu z rzędu. Sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną.

Prawidłowo zdobyty gol padł 20 minut później. Boris Sekulić odnalazł w polu karnym Kapralika, a słowacki skrzydłowy posłał piłkę w kierunku bramki Korony uderzeniem z zewnętrznej części stopy. Błąd popełnił Dominick Zator. Kanadyjski obrońca Korony skierował piłkę do własnej siatki.

Górnicy podwyższyli wynik błyskawicznie. Gola na 2:0 zdobył Sebastian Musiolik, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po piekielnie silnym strzale z rzutu wolnego Lukasa Podolskiego. Bramkarz Korony wypuścił piłkę, a „Musiol” bez zawahania wykorzystał jego błąd.

Odpowiedź Korony nadeszła w 69. minucie meczu. Dawid Błanik dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w bocznej strefie boiska, a w polu karnym Trójkolorowych najwyżej wyskoczył Yevgeniy Shikavka. Białoruski rezerwowy pokonał Daniela Bielicę strzałem głową.

Wynik 2:1 utrzymywał się mniej niż 20 minut, do czasu gdy Lukas Podolski wybiegł do prostopadłego podania za defensywę Korony. Mistrz świata z 2014 roku inteligentnie dostrzegł wbiegającego w pole karne Adriana Kapralika i mając przed sobą tylko bramkarza, wyłożył piłkę do pustej bramki skrzydłowemu Górnika. „Kapo” zdobył w ten sposób trzecią bramkę od startu rundy wiosennej.

Górnik Zabrze – Korona Kielce 3:1 (2:0)
1:0 – Zator 35′ (s)
2:0 – Musiolik 39′
2:1 – Shikavka 69′
3:1 – Kapralik 76′

Górnik Zabrze: Bielica – Sekulić (79’ Barczak), Szala, Janicki, Sipl’ak – Rasak, Pacheco (66′ Czyż) – Kapralik, Podolski (88’ Krawczyk), Ennali (88’ Lukoszek) – Musiolik (66′ Kozuki).

Rezerwowi: Szromnik, Triantafyllopoulos, Szcześniak, Lukoszek, Barczak, Krawczyk, Janża, Kozuki, Czyż.
Trener: Jan Urban.

Korona Kielce: Forenc – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag – Trejo (55′ Fornalczyk), Remacle, Takać (83′ Bak), Nono, Błanik (74′ Konstantyn) – Dalmau (55′ Shikavka).

Rezerwowi: Mamla, Podgórski, Shikavka, Strzegoński, Konstantyn, Pięczek, Bąk, Fornalczyk, Czyżycki.