InformacjeKronika policyjnaZabrze

Zabrze: Dozór i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad 95-letnią matką

66-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoją 95-letnią matką, został zatrzymany przez policjantów z pierwszego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Mężczyzna zatrzymany został po tym jak o przemocy wobec 95-latki dowiedział sie dzielnicowy. W trakcie swoich czynności policjanci ustalili, że 66-latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczyna regularnie awantury ze swoją matką, grożąc jej i używają wobec niej fizycznej i psychicznej przemocy. Tak sytuacja miał trwać już od lipca ubiegłego roku. Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się policjanci z zabrzańskiej jedynki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego.

Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia mieszkania.

Info: Policja Zabrze