Zabrze: Potwierdzony przypadek koronawirusa u pacjentki…

0
3400

⚠️ Ze względu na stwierdzenie u pacjentki hospitalizowanej w Szpitalu Miejskim w Zabrzu w dniach 24 -27 marca 2020 r. pozytywnego wyniku testu SARS-CoV-2 podjęto decyzję o czasowym zawieszeniu przyjmowania pacjentek na Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Patologii Ciąży, Endokrynologii Ginekologicznej z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej i Endoskopowego Leczenia Endometriozy funkcjonującego w ramach Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego.

🩺 Pacjentka w trakcie przyjęcia do szpitala jak i podczas pobytu nie wykazywała objawów oraz nie zgłaszała żadnych dolegliwości mogących świadczyć o zakażeniu koronawirusem.

🦠 Została wypisana do domu w stanie ogólnym dobrym 27 marca.
👉 5 kwietnia w nocny Zarząd Szpitala został poinformowany o tym, że pacjentka jest zakażona SARS- CoV-2. Podjęte zostały działania mające na celu zapobieżenie możliwości rozprzestrzeniania się infekcji zarówno u przebywających na oddziale pacjentek jak i personelu medycznego, który uczestniczył w procesie leczenia kobiety.

😷Zdecydowano o wdrożeniu procedur dezynfekcyjnych w Oddziale Położniczo– Ginekologicznym jak i wykonaniu badań genetycznych u personelu uczestniczącym w procesie leczenia pacjentek. Z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych podjęto decyzję o czasowym odsunięciu personelu medycznego biorącego udział w procesie terapeutycznym do czasu uzyskania wyników testów genetycznych.

 

info: miasto zabrze